Те, що наразі відбувається на анексованому півострові, до болю нагадує традиції більшовицької експропріації 1917 року. Нинішні «більшовики»-«єдинороси» з місцевої Держради, схоже, теж узяли на озброєння принципи «революційної доцільності» та метод «забрати і поділити». Роль «червоної гвардії» покладено на самооборону — «Народну дружину», якій, до слова, на днях так само «законно», з ініціативи Аксьонова, передали під казарми гуртожиток одного із сімферопольських вишів у центрі міста.
Наступного після «подарунку» дня «самооборонівці» з’явилися на прохідній ПАТ «Кримхліб». З першого разу потрапити на територію підприємства їм не вдалося — завадила охорона. Тоді Держрада ухвалила рішення про націоналізацію «Кримхліба» і Сімферопольського комбінату хлібопродуктів — найбільших виробників хліба і кондитерських виробів на півострові. «З метою збереження стратегічно важливих об’єктів і продовольчої безпеки Криму»,— пояснив цей крок спікер Володимир Константинов.
Цьому передувала «прискіплива» фінансова перевірка, за результатами якої начебто виявили фінансові порушення на суму 285,2 мільйона рублів. А ще публічна заява Аксьонова про те, що місцеві хлібокомбінати — на межі банкрутства, хоча керівництво підприємств усе це переконливо спростувало. Ще одним «гріхом» підприємств стала… фінансова підтримка української армії. Принаймні таке звинувачення пролунало напередодні на спеціально скликаній прес-конференції.
Варто додати, що «Кримхліб» має структурні підрозділи в Бахчисараї, Джанкої, Євпаторії, Керчі, Сімферополі, Феодосії та Ялті. За даними його комерційного директора Дениса Бойка, компанія щодня виробляє близько 127 тонн хлібобулочних виробів, щомісячна виручка становить понад 100 млн. рублів, а частка продукції на кримському хлібному ринку становить 36%. Два роки тому акції «Кримхліба» придбала компанія «Торговий дім» Золотий Урожай (Донецьк), що, в свою чергу, входить у найбільшу аграрну групу Lauffer, яку пов’язують із народним депутатом від Партії регіонів Олександром Лещинським.
Прикметно, що разом із хлібом в одному пакеті кримські депутати «націоналізували» й лікувально-оздоровчий комплекс «Айвазовське» в селищі Партеніт поблизу Алушти (тут гучно, із запрошенням зірок естради, полюбляв відзначати ювілеї президент Леонід Кучма), який належав українському олігарху Сергію Таруті. Як уточнив Константинов, комплекс переходить у власність республіки разом із прилеглим до нього парком. Знайшлось і «залізне» обґрунтування — скарги місцевих жителів, які «не мають можливості вільно переміщатися парковою зоною».
Раніше за подібною схемою кримська Держрада прибрала до рук «Кримгаз», Керченський суднобудівний завод «Залив», «Кримспоживспілку», відділення «Укртелекому». А ще — банківські відділення, оздоровниці, що належать дніпропетровському «губернатору» Ігорю Коломойському.