Учора в історії космічних досліджень був великий день. У прямому ефірі працівники Європейського космічного агентства, їхні колеги в різних куточках світу і просто мільйони цікавих (для них онлайн-трансляцію вели на сайті ЄКА) стежили за першою посадкою космічного зонду на поверхню комети.
На той час, коли верстався цей номер «УМ», спеціальний модуль «Філа» відокремився від космічного апарата місії «Розетта» і вже майже досягнув крижаної поверхні комети 67/Р Чурюмова—Герасименко. Остаточно «прикометитися» зонд вагою 100 кілограмів і завбільшки з пральну машину мав приблизно о 18-й за київським часом.
Комету Чурюмова—Герасименко було відкрито 1969 року в Києві. Науковий співробітник української Астрономічної обсерваторії Клим Чурюмов, який першим виявив це космічне тіло, вважає, що «його» комета може виявитися ключем до таємниці зародження життя на Землі. Науковець, якого цитує «Укрінформ», припускає наявність на кометі органічних сполук, які колись були основними елементами зародження життя на нашій планеті.
Апарат «Розетта», названий так на честь знаменитого Розеттського каменя, завдяки якому науковці в XIX столітті змогли розшифрувати давньоєгипетські ієрогліфи, був запущений у космос у березні 2004 року з космодрому в Куру (ПАР). На своєму шляху до комети Чурюмова—Герасименко «Розетта» вже зближався з іншими небесними тілами — 2008 року він передав на Землю знімки астероїда Штейнс, а в 2010 році сфотографував астероїд Лютеція.