Те, що чимало львівських доріг перетинають колишні цвинтарі, не секрет. Але коли ці поховання мають уже не одну сотню років і раніше були звичайними міськими кладовищами, то таку ситуацію ще можна пояснити. Але зовсім по-іншому, по-варварськи виглядає ситуація, яку виявили працівники ТзОВ «Обрій», прокладаючи водопровідні труби на вулиці Сахарова — тут вони знайшли уламки восьми хрестів могил січових стрільців, датованих 1919—1920 роками.
Бригадир будівельників Мирослав Лабач вважає, що уламки хрестів належать могилам вояків Української Галицької армії, які загинули під час українсько-польської війни. Після війни могили вирішили не руйнувати. Однак за Сталіна не залишили й сліду українського національного руху, зрівнявши хрести із землею і проклавши зверху дорогу.
Свою версію щодо знайдених хрестів висловив у розмові з кореспондентом «УМ» завідувач науковим відділом музею-заповідника «Личаківський цвинтар» Михайло Нагай, який зауважив, що уламки хрестів, найімовірніше, належать могилам січових стрільців. «Зараз знахідки зберігають на території «Личаківського цвинтаря», — зазначив Михайло Нагай. – Вони дещо відрізняються від тих хрестів і могил, які розташовані в нас на території меморіалу воїнів УГА (170 могил). Адже кожна могила у воїнів УГА і січових стрільців була пронумерована. На нашому цвинтарі могили воїнів УГА мають чотири цифри, а на знайдених уламках кам'яних хрестів із вулиці Сахарова – по три цифри. На жаль, жодного повного прізвища на цих хрестах не збереглося. Але припускаю, що ці хрести були на могилах січових стрільців, меморіал яких є на Янiвському кладовищі у Львові. Якщо потрібно буде, то уламки ми передамо на Янівське кладовище. Адже не виключено, що будівельники знайдуть ще не один хрест на вулиці Сахарова».
Голова організації «Меморіал» Євген Гринів стверджує, що майже вся вулиця Сахарова аж до Стрийської «вимощена» плитами та хрестами з могил січових стрільців і вояків УГА. На його думку, хрести потрапили сюди ще в 1951—1952 роках, коли сталінський режим ліквідовував усе, пов'язане з пам'яттю про вояків УГА та січових стрільців. Ними вистеляли болотяну дорогу, а вже потім прокладали проїжджу частину.