З Нового року — на біометричні паспорти
Біометричні паспорти, які є однією з умов безвізового проїзду до Європи, стануть доступними українцям лише з початку наступного року. Як повідомила заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль, на сьогодні в Україні ще не налагоджене їх серійне виробництво, але все робиться для цього. Усі формальності будуть узгоджені після запуску, коли європейська місія зможе визначити безпеку цих паспортів.
Олена Зеркаль пообіцяла, що з 1 січня паспорти нового зразка можна буде отримати на руки. «Завдання стоїть у тому, щоб запустити всю систему, а з 1 січня вже видачу паспортів. Зараз проходять наради, щоб вирішити проблемні питання, пов’язані з запуском цього серійного виробництва. Воно пов’язане з фінансуванням і з технічною стороною процесу», — повідомила вона.
Війна на екрані має припинитися
Війна з російськими окупантами триває вже більше семи місяців, проте для заборони російських серіалів з Михайлом Порєченковим керівництву вітчизняних телеканалів потрібно було дочекатися, щоб актор показово стріляв у наших військових. Більше того, низка російських фільмів зараз є в прокаті українських кінотеатрів, таким чином українці спонсорують російський продукт. Незважаючи на факт війни та неодноразові антиукраїнські висловлювання з боку російських акторів, низка телеканалів усе ще транслює російські фільми та серіали. Тому Національна рада з питань телебачення і радіомовлення закликала керівників українських телеканалів терміново прибрати з ефіру кінопродукцію російського виробництва, яка пропагує антиукраїнські настрої.
До речі, експертна комісія з питань розповсюдження і демонстрації фільмів при Держкіно рекомендувала заборонити трансляцію на території України 69 стрічок за участю Порєченкова. Під заборону потрапили серіали «Бандитський Петербург. Барон», «Вулиці розбитих ліхтарів», 1 сезон, «Особливості національного полювання в зимовий період», «Особливості національної політики», «Ліквідація», «9 рота», «Вбивча сила» 1-6 сезони та інші.
По квитки — на пошту
Із 1 листопада електронний квиток на залізничний потяг можна буде придбати у будь-якому відділенні «Укрпошти». Він є повноцінним проїзним документом, зазначають в «Укрзалізниці». Завдяки QR-коду електронний посадочний документ містить всю необхідну інформацію про пасажира, що зберігається в електронній базі даних. Для здійснення посадки на поїзд пасажиру достатньо пред’явити QR-код або роздрукований електронний квиток, а також документ, що посвідчує особу. Таким чином «Укрзалізниця» намагається вдосконалити своє обслуговування, прирівнюючись до європейських стандартів. До речі, у Європі квитки в касах становлять лише десяту частину від продажів квитків на залізницю. За інформацією «Укрзалізниці», на сьогодні електронний квиток впроваджено у 97% поїздів міжміського сполучення України.