Наразі графік запроваджено лише у віддалених районах Севастополя, де воду у крані мешканці бачитимуть з 5.30 до 10.00 та з 17.00 до 23.00. Із часом економія води розповсюдиться і на центральну частину міста, а також Північний бік, Інкерман і Балаклаву. Ситуацію з забезпеченням питною водою 380-тисячного міста влада охарактеризувала як «надзвичайна природного характеру місцевого рівня». А все тому, що суттєво обміліло головне Чорноріченське водосховище. Призначений кримською самопроголошеною владою «губернатор» міста Сергій Міняйло пояснив це тим, що останні три зими поспіль були малосніжними, відтак підживлення гірськими ріками, що впадають у сховище, знизилося до мінімуму. Окрім того, не надходить вода із резервного наливного Міжгірного, що одночасно «напуває» і Сімферополь. Причина теж відома — у Міжгірне не прийшла дніпровська вода через Північно-Кримський канал.
Щоб «розрулити» ситуацію, Міняйло запевнив, що за рахунок резервного фонду міського бюджету вони купуватимуть воду на Вілінському водозаборі (Бахчисарайський район), а також збільшать забір води із підземних джерел. А ще наступного року побудують нове водосховище біля села Соколине, де протікає гірська річка Кокозка. Звідти, з нового водосховища, воду і планують перекачувати у Чорноріченське. Але після будівництва водосховища тутешня мальовнича місцина втратить свою туристичну привабливість. Не кажучи вже про те, що місцевим селянам, і надто фермерам, доведеться самим перейти на режим економії поливної води.
До речі, минулого місяця міністр екології та природних ресурсів Криму Геннадій Нараєв заявив, що переговори з відновлення постачання дніпровської води в Крим Північно-Кримським каналом активізувалися. Водночас він констатував, що влада готується до гіршого сценарію розвитку подій, коли поставок дніпровської води через ПКК узагалі не буде. Тому докладаються максимальні зусилля для самостійного забезпечення півострова водою за рахунок власних ресурсів.
Цікавою була реакція так званого голови Держради Криму, одного з лідерів «кримської весни» Володимира Константинова. «Вважаю, що нам потрібно питання щодо води ініціювати, я говорю про це абсолютно серйозно, на міжнародному рівні. Будемо підключати всі партійні інститути і висловлювати претензії до Української держави з приводу її ставлення до Північно-Кримського каналу і води», — заявив той.