Масові народні протести в Угорщині таки змусили владу поки що відмовитися від урядового плану запровадити додаткову плату за інтернет-трафік. Перші великі мітинги проти нового податку, який анонсував кабмін Віктора Орбана, почалися позаминулої неділі. А минулого вівторка на вулиці вийшов мало не весь Будапешт. Коли стемніло, мешканці столиці влаштували на мосту Ержбет (Єлизавети) через Дунай гігантський протестний флешмоб, одночасно увімкнувши ліхтарики сотень тисяч мобільних телефонів. Одночасно демонстранти закидали старими комп’ютерами та запчастинами до них штаб-квартиру правлячої партії ФІДЕС.
Партія прем’єр-міністра Орбана має в парламенті Угорщини конституційну більшість у дві третини голосів, але навіть вона не змогла проігнорувати такий великий народний протест.
«Податок у його теперішній формі не буде запроваджено», — заявив Орбан, чим заспокоїв не лише власний народ, а й керівні органи Євросоюзу, які також засудили такі плани угорського уряду.
Угорців турбувало не лише додаткове фінансове навантаження. Вони передбачали, що новий податок є лише першим кроком влади на шляху до обмеження свободи слова й висловлювань і доступу до інформації. Плани уряду передбачали оподаткування в розмірі 150 форинтів (50 євроцентів) за один гігабайт інтернет-трафіку для всіх без винятку угорських любителів поблукати «всесвітнім павутинням».
Після перших протестів уряд погодився обмежити місячну суму податку 700 форинтами для індивідуальних користувачів та 5000 форинтів — для юридичних осіб. Але й ця поступка не задовольнила інтернет-спільноту, яка, в підсумку, виявилася найбільш потужною та організованою «партією» Угорщини, адже об’єднує і лівих, і правих, і аполітичних.