Перший сніг, який минулого тижня несподівано потішив жителів заходу України, як і личить першому снігові, затримається ненадовго. Уже на вихідних синоптики прогнозують підвищення середньодобової температури на кілька градусів. Тож діставати супертеплі зимові речі ще рано. «Різких температурних змін не передбачається, тому перехід на справжню зимову погоду буде ще нескоро. У західних регіонах сніг поступово тане, хоча вночі можливі заморозки, невелика ожеледиця. На інших територіях України можливий туман», — повідомила «УМ» начальник відділу метеопрогнозів Українського гідрометеоцентру Людмила Савченко.
Попри те, що осінні дощі на найближчий час узяли паузу, вологість збережеться високою, особливо в ранкові години. Працівники ДАІ вкотре нагадують водіям про потенційну небезпеку, яку несе туман, і необхідність умикати фари під час руху в умовах обмеженої видимості. Хмарність теж очікується високою, але вітер не дасть хмарам застоюватися. Температура вночі 1-6° морозу, у східних областях до 9° морозу, у південних областях від 3° морозу до 2° тепла, вдень 6-11° тепла; у Криму вночі 2-7° тепла, вдень 9-14°. Тільки в Ужгороді, Львові, Рівному та Чернівцях температура повітря не впаде нижче 10 градусів тепла, а місцями буде до 12 градусів. Також у вихідні по всій країні Укргідрометеоцентр прогнозує посилення вітру. За інформацією Держслужби з надзвичайних ситуацій, протягом тижня шквали вітру можливі до 25 м/сек.
Така погода зазвичай супроводжується збільшенням ризику вірусних захворювань. Медики закликають починати лікування уже при перших проявах симптомів застуди, щоб не злягти остаточно. Особливо це стосується дітей та людей із синдромом хронічної втоми. «Дається взнаки перевтома, стреси, депресія. Потрібно вживати вітаміни, по можливості, для профілактики, — противірусні препарати. Також для покращення самопочуття потрібно їсти якомога більше свіжих фруктів та шукати будь-яку можливість підняти собі настрій», — радить читачам «УМ» сімейний лікар Вікторія Литвиненко. І справді, як зазначають учені, щасливі люди хворіють рідше.