Телебачення, яке є одним із найпотужніших засобів пропаганди, в нинішні часи є вкрай важливим атрибутом будь-якого тоталітарного устрою. Звісно, за умови, що глядачам доступні лише «ідейно правильні» програми. Ті ж із них, хто має нахабство відійти від визначеної владою телепрограми, ризикують накласти головою. Саме так нібито сталося в комуністичній Корейській Народно-Демократичній Республіці, де за перегляд південнокорейських телесеріалів десятьох діячів правлячої (і єдиної) в країні Компартії засудили... до смертної кари.
Як повідомляє агенція новин «Йонхап» із Південної Кореї, насправді з початку цього року за подібними звинуваченнями в КНДР було страчено загалом близько 50 осіб. Ці безглузді вироки залишалися в тіні, оскільки світові ЗМІ цікавилися передусім здоров’ям лідера Північної Кореї Кім Чен Ина, який підігрівав чутки про своє нездужання або навіть смерть, шість тижнів не з’являючись на публіці.
За інформацією «Йонхап», комуністичний вождь переніс операцію з видалення наросту на кістці лівої ноги. На думку фахівців, захворювання може відновитися з огляду на огрядну статуру молодого диктатора. Відсутність Кім Чен Ина також викликала чутки про його повалення внаслідок державного заколоту, що виявилося неправдою.
А ТИМ ЧАСОМ...
Влада КНДР не виключає, що допустить у країну комісію ООН iз прав людини. Як повідомляє агенція «Блумберг», у Пхеньяні вважають, що це покладе кінець звинуваченням режиму Кім Чен Ина у злочинах проти людяності. Позавчора четверо північнокорейських дипломатів у Нью-Йорку зустрілися зі спеціальним доповідачем Організації Об’єднаних Націй із прав людини в КНДР Марзукі Дарусманом, щоб обговорити потенційний візит.
Офіційний Пхеньян також сподівається, що це сприятиме перегляду проекту резолюції Генеральної Асамблеї ООН, у якому автори документа запропонували передати справу щодо злочинів північнокорейської влади в Міжнародний кримінальний суд. За словами Дарусмана, чиновники КНДР вирішили зустрітися з інспектором ООН уперше за останні десять років. Окрім того, до Пхеньяна запросили верховного комісара організації з прав людини Зейда бен Раад аль-Хусейна.