У США під час запуску вибухнула космічна ракета-носій «Антарес» із безпілотним космічним кораблем «Сігнус», який мав доставити вантаж на Міжнародну космічну станцію (МКС). Аварія сталася через 6 секунд після того, як апарат відірвався від стартового майданчика космодрому на острові Воллопс біля узбережжя американського штату Вірджинія.
Запуск «Сігнуса» здійснюється автоматично, тому обійшлося без жертв. Причини вибуху поки що не відомі, але слідчі, серед іншого, вивчать двигуни AJ-26. Це модифіковані двигуни російського виробництва, розроблені для місячних радянських ракет Н-1, запуски яких були невдалими. Їх переробили відповідно до сучасних стандартів, але один із двигунів вибухнув під час випробувань цього року, повідомляє Бі-Бі-Сі.
14-поверховий апарат збудувала компанія Orbital Sciences Corp. Основну конструкцію першого ступеня ракети розробили і виготовили в Україні. «Ми з’ясуємо, що сталося, сподіваємося — швидко, і повернемося до справ. Таке вже траплялося в нашому бізнесі, тож оговтаємося й цього разу», — сказав Франк Каллберстон, виконавчий віце-президент Orbital Sciences. Хоча насправді катастрофа завдала значного удару по компанії, яка планувала продавати «Антарес» як багатоцільову комерційну ракету.
Ракета, яку вперше запускали вночі, спершу мала стартувати в понеділок. Але запуск відклали через вітрильник, який опинився в довколишніх водах. Це мав бути четвертий політ «Антареса» до МКС із восьми передбачених контрактом НАСА на загальну суму 1,9 мільярда доларів. Цього разу апарат мав привезти близько 2200 кілограмів потрібних речей та обладнання для шістьох астронавтів, які зараз перебувають на Міжнародній космічній станції. Раніше ці завдання виконували багаторазові кораблі «Шаттл», а також російські ракети «Прогрес».
У результаті аварії було серйозно пошкоджено стартовий майданчик та інфраструктуру космодрому, тож запуски «Антареса» можуть відновитися не скоро. Але небезпеки, що астронавти залишаться без найнеобхіднішого, немає, адже вантажний корабель «Сігнус», який мала вивести на орбіту ракета, не єдиний. «Дірку» в постачанні МКС закриють інші автоматизовані апарати та ракети. Окрім того, на випадок непередбачуваних ситуацій у «загашниках» МКС завжди є запас усього необхідного на додаткові 4—6 місяців. А російський сегмент станції проблем узагалі не відчує, адже Роскосмос здійснює поставки на своїх кораблях «Прогрес».