Попри те, що Надія Савченко, яка очолила список «Батьківщини», пройшла до Верховної Ради, Басманний суд у Москві продовжив термін ув’язнення льотчиці до 13 лютого наступного року. Таким чином Надія Савченко, як і режисер Олег Сенцов та активіст Олександер Кольченко, має всі перспективи зустріти Новий рік i Різдво в камерах СІЗО в Лефортово.
Засідання суду у справі Надії Савченко пройшло в закритому режимі без її участі, тому захист льотчиці має намір оскаржити рішення російської Феміди. «На наш погляд, слідство розуміє, що взяли не ту людину. Тому створюється імітація бурхливого слідства по справі, якого по суті немає», — сказав адвокат Савченко Ілля Новіков. Нагадаємо, що українка й досі перебуває в Інституті імені Сербського на примусовій психіатричній експертизі, хоча Ілля Новіков повідомив, що ніякої експертизи насправді немає, оскільки Савченко відмовляється спілкуватися з лікарями і проходити тести.
Тим часом інший адвокат українки Марк Фейгін у Києві збирає всі необхідні документи для оформлення льотчиці депутатом Верховної Ради України. За словами захисника, статус депутата українського парламенту не матиме прямого впливу на процес. «У даному випадку це може стати підставою для звернення дипломатичного відомства України на адресу Росії з проханням відправити її в Україну, щоб розбиратися по суті саме там. Не впевнений, що Росія відреагує на цей крок належним чином, хоча і пов’язана з Україною угодою про правове співробітництво з 1993 року», — цитує Фейгіна Російська служба Бі-Бі-Сі. При цьому правозахисник переконаний, що делегування Савченко в ПАРЄ може мати більші наслідки і резонанс, оскільки досі делегати ПАРЄ не перебували під слідством.
Натомість, у російських правоохоронних органах перспективу звільнення льотчиці сприйняли як привід до складання афоризмів. «Дірку від бублика Україна отримає, а не Савченко. Савченко звинувачують у тяжкому злочині, і можливе обрання до Верховної Ради їй ніяк не допоможе», — посилається «Інтерфакс» на власне джерело в силових структурах.
А ТИМ ЧАСОМ...
Учора в Лефортовському районному суді Москви розглядалася скарга адвоката Олександра Кольченка на дії старшого слідчого з особливо важливих справ Слідчого управління ФСБ Бурдина. Він протягом кількох місяців відмовляється видати копію постанови про порушення кримінальної справи відносно Кольченка, протоколу його затримання та допиту. Надання копій цих документів та інших матеріалів справи в процесі ознайомлення з ними адвоката є загальноприйнятою для Росії практикою, але у справі Кольченка—Сенцова слідчі надали адвокатам лише можливість ознайомитися з цими матеріалами. На момент верстки номера інформації про результати засідання ще не було.