Рівненщина займає одне з перших місць в Україні щодо охоплення регіону транспортним сполученням. Із тисячі сільських населених пунктів, що є в області, у дев'ятсот їздять щодня автобуси або маршрутки. Рейси є навіть у найвіддаленіші точки. До кінця року сітку транспортних сполучень планується i далi розширяти.
Забезпечити майже стовідсоткове охоплення області транспортним сполученням вдалося передусім завдяки збільшенню кількості автобусів та маршруток. Щоденно на рейсах працює понад півтисячі машин. Запустили маршрути у села північних районів, де навіть за радянських часів не було ніякого сполучення з обласним центром. За словами начальника облуправління з координації та контролю роботи автомобільного транспорту Миколи Котоуча, є двадцять два населених пункти, до яких не їздять автобуси. Але вони розташованi поблизу залізничних станцій.
Мешканці Рівненської області, з якими кореспонденту «УМ» вдалось поспілкуватись на автостанції «Рівне» й автобусних платформах поблизу залізничного вокзалу, кажуть, що знають про ситуацію у сусідніх областях і вважають, що опинилися у найвигіднішому становищi у порівнянні з ними. Якщо і скаржились, то на те, що маршрутки замалі і їхати у них, коли багато пасажирів, не дуже зручно.
В управлінні автомобільного транспорту насамперед переймаються організацією самих перевезень та безпекою пасажирів. Адже зі збільшенням кількості приватних перевізників стало важче контролювати безпечність перевезень.