На цей час Люксембург та Австрія залишаються єдиними країнами Євросоюзу, які дозволяють банкам відкривати рахунки іноземним резидентам, не повідомляючи про це податкові органи країн їх проживання. Цим, звісно, охоче користаються особи, які не схильні ділитися з бюджетом рідної країни своїми прибутками (а зазвичай — навпаки, «виділяють» свої прибутки з держбюджету, як, скажімо, власники банківських рахунків в Австрії з числа колишніх урядовців України). Проте невдовзі територія «банківського раю», який і без того за останні кілька років збіднів на кілька країн, стане ще меншою. З 1 січня 2015 року, Велике Герцогство Люксембург скасовує закон про банківську таємницю, а починаючи з 2017 року, тамтешні банки будуть зобов’язані повідомляти інформацію про депозити своїх клієнтів до країн, де вони мешкають.
До такого кроку маленька країна вдалася головним чином під тиском iз боку США та Німеччини, які втрачають мільярди доларів і євро від приховування прибутків на закордонних рахунках їх громадянами. Значна частина таких рахунків відкрита власне в Люксембурзі, адже грошова маса, розміщена на депозитах у цій країні, в 10 разів більші від її ВВП. Який, у перерахунку на одного мешканця, і так є найвищим у світі.
Щоправда, зміна законодавства може серйозно «переорати» люксембурзьку банківську систему, яка є важливою частиною тамтешньої економіки. За оцінками експертів, після скасування правила про банківську таємницю можуть збанкрутувати до половини з приблизно 140 банків Люксембургу.
Ліквідація банківської таємниці була однією з головних тем останнього саміту «Великої двадцятки». Лідери найбільш розвинених країн світу назвали обмеження «темної сторони банківської справи» одним зі своїх ключових завдань. А після саміту ЄС у березні міністри фінансів Євросоюзу повідомили, що узгодили закон, який вимагає від усіх 28 держав-членів Європейського Союзу розкривати інформацію про банківських клієнтів. Тож невдовзі приховувати нелегальні капітали іноземців не зможе й Австрія.
Ще раніше на такий крок погодилися Швейцарія та Ліхтенштейн. Офіційний Відень обіцяє скасувати банківську таємницю до 2018 року.