Австралія — одна з найкращих країн світу з точки зору соціального забезпечення та добробуту населення. Тож, мабуть, цілком природно, що саме на Зеленому континенті мешкає найбагатший народ у світі. Принаймні саме такий висновок випливає зі щорічного рейтингу найбагатших націй світу, оприлюдненого дослідницьким відділом інвестиційного банку «Кредіт Свісс».
Як зазначається у цьому звіті, звання найбільш заможної нації австралійцям дісталося завдяки володінню дорогою нерухомістю. За підрахунками банку, пересічний дорослий австралієць «коштує» (станом на червень 2014 року) 258 тисяч доларів США. Це значно більше, ніж у «срібних призерів» — бельгійців, де на одного мешканця країни в середньому припадає власності на 173 тисячі доларів.
Далі в рейтингу йдуть італійці, французи та британці, кожен з яких «тягне» приблизно на 110 тисяч доларів.
Лише близько 6 відсотків австралійців мають у власності менше 10 тисяч доларів. Для порівняння, у США таких громадян налічується 29 відсотків від загальної кількості дорослого населення, а загалом у світі — 70 відсотків. Нерухомість становить 60 відсотків у загальному багатстві австралійця, а середня вартість нерухомості австралійської родини сягає 319,7 тисячі доларів. Це другий показник у світі після Норвегії. Причому за останній рік кожен австралієць збагатився в середньому на 5 відсотків.
А от українці опинилися серед найбідніших націй світу — нарівні з мешканцями Південної Азії, Центральної Африки та кількох країн Латинської Америки, де статки пересічного мешканця оцінюються у менше ніж 5 тисяч доларів.
Підрахували експерти «Кредіт Свісс» і ступінь нерівності між представниками найбагатшої та найбіднішої верств населення в різних країнах. Хоч як дивно, але тут сумнівну першість утримують не країни Близького Сходу чи Африки, де мільйони бідняків можуть помирати з голоду, поки владна верхівка купається в розкошах, а Гонконг, Швейцарія та США. Як пояснюється у звіті, в цих країнах 10 відсотків населення контролюють 70 відсотків національного багатства.