Опалювальний сезон в Україні повинен розпочатися з 1 листопада, проте тепліше у оселях може стати як раніше, так і пізніше. За постановою Кабінету Міністрів, «якщо протягом трьох діб середньодобова температура повітря перебуватиме на позначці 8°С та нижче — влада має затвердити розпорядження про подачу тепла». За словами віце-прем’єра Володимира Гройсмана, завдяки сприятливій погоді станом на першу декаду жовтня споживання газу в Україні йде за встановленими лімітами. Проте чиновник запевняє, що у випадку похолодання українці не замерзнуть і опаленням будуть забезпечені, у першу чергу, населення та соціальна сфера.
Володимир Гройсман також повідомив, що Україна спільно з американськими і канадськими партнерами доопрацьовує план, який передбачає реагування на різні сценарії проходження опалювального періоду в країні. У тому числі й найнесприятливіший, при якому Україна і далі не отримуватиме жодної краплини російського газу. Урядовець зазначив, що рішення цих проблем також доопрацьовується. За його словами, на сьогодні Мінрегіон здійснив перевірку 17 областей щодо їх підготовки до зими і підтвердив стовідсоткову технічну готовність до опалювального періоду. Також стало відомо, що опалення включать у різних регіонах у рiзний час. «Якщо десь будуть несприятливі погодні умови, то там одразу буде розпочато опалювальний період», — пояснив Володимир Гройсман. У Мінрегіоні сподіваються, що низка заходів, котрі були вжиті урядом для економії газу, дадуть можливість підтримати температурний режим у квартирах на звичному рівні — не нижче 18 градусів тепла.
У КМДА ж зазначили, що у столиці проблем із теплом не буде, проте київські очільники також діятимуть за принципом «8 градусів». А підключення об’єктів соціальної сфери (на відміну від житлових будинків) може здійснюватися дещо раніше, на основі окремих заявок, про що повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелєєв. Цікаво, що, незважаючи на обіцянки ще в минулий четвер мера Києва Віталія Кличка, що гаряча вода у столиці буде у всіх районах до кінця минулого тижня, значна частина мешканців і досі живе без гарячого водопостачання. Наприклад, такі райони, як Оболонь, Дорогожичі, Лук’янівка та Солом’янка, лише частково забезпечені гарячою водою.