Діалог не складається

14.10.2014

Попри те, що Ангела Меркель нібито дала згоду й навіть заохотила участь Володимира Путіна в саміті «Великої двадцятки» в Австралії, де кремлівському господареві доведеться постати «перед судом» одразу 18 державних лідерів та очільників Європейського Союзу, зустрічатися з російськими високопосадовцями окремо офіційний Берлін тепер вважає недоцільним. Той самий Берлін, який раніше вважався ледве не головним (бо ж найвпливовішим) другом Москви в Євросоюзі.

Як пише німецький часопис «Шпігель» із посиланням на джерела в уряді ФРН, швидше за все, російсько-німецьких консультацій на рівні міністрів і глав урядів у зв’язку з кризою в Україні цього року більше не буде.

Ця інформація з’явилася на тлі візиту до Німеччини китайського прем’єр-міністра Лі Кецяна, який може стати посередником у перемовинах Москви з країнами Заходу. Адже 12 жовтня голова Держради Китаю відвідав і Росію.

Як зазначає «Шпігель», раніше міжурядові консультації, як правило, проходили паралельно з німецько-російським форумом «Петербурзький діалог». У 2014 році він запланований на кінець жовтня в Сочі, але урядовці там не зустрічатимуться. Більше того, стало відомо, що низка німецьких неурядових організацій відмовилася від участі у форумі, надіславши уряду ФРН листа з обґрунтуванням своєї відмови.

Як із нього випливає, бойкот пов’язаний з агресією Росії щодо України та репресіями, від яких потерпають неурядові організації в Росії. У документі також ідеться про небажання брати участь у «зведенні потьомкінських сіл» у Сочі та міститься вимога провести корінну реформу «Петербурзького діалогу».

Серед підписантів — Фонд імені Генріха Бьолля, організації «Німецько-російський обмін» та «Європейський обмін», представники правозахисної організації «Міжнародна амністія» та екологічної організації «Грінпіс».

За даними німецьких ЗМІ, після цього уряд ФРН навіть спробував перенести проведення форуму, але Москва дала зрозуміти, що або зустріч відбудеться за планом, або «Петербурзького діалогу» взагалі більше не буде.

До слова, саме вчора у Верховному суді Російської Федерації мало відбутися засідання щодо закриття незалежної правозахисної організації «Меморіал». Із відповідним позовом до суду звернулося міністерство юстиції РФ, при цьому не пояснивши громадськості, чим саме йому не догодила діяльність правозахисників. Водночас голова ради з прав людини при президенті Росії Михайло Федотов в інтерв’ю агенції «Інтерфакс» заявив, що він не бачить «жодних підстав» для закриття «Меморіалу». Цю організацію створили наприкінці 1980-х років радянські дисиденти, зокрема нобелівський лауреат Андрій Сахаров.

 • Майдан біля Кремля

  Російські активісти активно вивчають «матбазу» масових протистоянь із правоохоронцями: щити, балаклави, коктейлі Молотова... За прикладами, благо, далеко ходити не треба: поряд, якихось шість сотень кілометрів, — Україна, де досвідчені товариші покажуть, навчать, передадуть досвід. >>

 • Кремлівська «Зміна»

  Лідер партії «Зміна» (Zmiana) Матеуш Піскорський не знав, що його партію фінансували російські спецслужби — така лінія захисту польського політика, заарештованого у Польщі за шпигунство та поширення антиукраїнських настроїв. Прокуратура і Агенція внутрішньої безпеки стверджують, що все було саме навпаки. >>

 • Потрібні робочі руки

  На тлі низького безробіття та великої кількості вакансій чеський уряд започаткував нову державну програму запрошення іноземних фахівців, повідомляє «Радіо «Свобода». Ідеться передусім про кваліфіковану робочу силу, яка зможе закрити прогалини на чеському ринку праці, а головним джерелом таких фахівців чехи бачать Україну. >>

 • З голоду не помрете, але паски затягуйте

  Міністри фінансів країн єврозони та представники Міжнародного валютного фонду після 11-годинних переговорів у Брюсселі домовилися вчора про новий транш допомоги для Греції в 11,5 млрд. доларів (10,3 млрд. євро) та реструктуризацію боргу, повідомляє Бі-Бі-Сі. >>