Населення Землі неухильно старіє. За прогнозами фахівців, станом на 2030 рік у світі мешкатиме 1,4 мільярда осіб віком понад 60 років. Учора, з нагоди встановленого рішенням Генасамблеї ООН Міжнародного дня осіб літнього віку, підрозділ Організації Об’єднаних Націй під назвою HelpAge («Поміч віку») оприлюднив щорічну доповідь про те, у яких країнах світу старіти найкомфортніше.
Оцінюючи якість життя пенсіонерів за кількома десятками критеріїв, експерти вкотре дійшли висновку, що найкраще людям похилого віку живеться в Західній Європі, Австралії та Північній Америці. А найгірше — в Танзанії, Малаві, Палестинській Автономії, Мозамбіку та Афганістані.
Україна серед 95 охоплених дослідженням держав займає ганебне 82-ге місце — найнижче з усіх країн Європи, які фігурують у цьому рейтингу. Загалом у нашій державі, за підрахунками укладачів Індексу, налічується 9,8 мільйона людей віком від 60 і старше — це 21,7 відсотка від загальної кількості громадян. Із них 95% отримують пенсію, що є вищим показником, ніж середній по Європі.
Загалом, за гарантіями пенсійних виплат Україна опинилася на 43-й сходинці, тож не все у нас так погано. Позитивним є і співвідношення розміру середньої пенсії до середньої зарплати. Але це оманлива перевага, оскільки Україна за рівнем ВВП на кожного мешканця країни посідає одне з найнижчих місць у світі — 6365 доларів. Власне, розмір середньої місячної пенсії у нас також сумний — 85 доларів. І вже зовсім погані справи в інших аспектах життя пенсіонерів. У галузі охорони здоров’я літніх людей Україна набрала 27,3 зі 100 можливих балів, у галузі працевлаштування та перенавчання пенсіонерів — 15,2 бала. Укладачі звіту констатують, що уряд України не має чітко розробленої та конкретної програми роботи з особами похилого віку.
А найбезтурботніше життя — у забезпечених усім необхідним пенсіонерів Норвегії, Швеції, Швейцарії, Канади та Німеччини.