Проросійський марш, який планувався в Одесі вихідними, так і не відбувся. На заваді стали представники місцевого Автомайдану і повна відсутність в учасників мітингу розуміння мети зібрання.
Студенти і пенсіонери, яких привели на Соборну площу за обiцянку заплатити кожному по 50 гривень, не могли пояснити пресі, чому вони сюди прийшли і які ідеї відстоюють. Навіть підказки-слогани на плакатах, які їм роздали, зорієнтуватися так і не допомогли. Відповіді були різними, дехто, взагалі, був переконаний, що крокуватиме вулицями на підтримку України. Зрештою, проукраїнські активісти попросили мітингарів розійтись і зайнятися своїми справами.
«Інформації про організацію мітингу офіційно до МВС не надходило. Ми знали про нього лише через засоби масової інформації. Завдяки сприянню і допомозі організації «Автомайдан» було проведено спільну роботу, і марш не відбувся, порушень громадського порядку не було», — про це під час брифінгу повідомила прес-секретар УМВС в Одеській області Алла Марченко.
Попри те, що громадського порядку порушити не встигли, чотирьох підозрюваних в організації несанкціонованого масового зібрання наступного дня запросили до райвідділку міліції. Наразі з ними проводять слідчі дії, вони дають свідчення. Це були саме ті люди, яких у суботу виявляли, затримували та «здавали» правоохоронцям активісти Автомайдану. Відеопідтвердження цих дій iз суботи «гуляють» мережею.
Саме такі «громадські затримання» і викликали основні питання у одеситів. Головне з них: «Чи мають право представники громадських організацій перебирати на себе повноваження міліції і затримувати громадян?».
За словами Алли Марченко, автомайданівці можуть бути притягнуті до адміністративної відповідальності, у разі, якщо четверо затриманих ними напишуть заяву до міліції, і в ході медичної експертизи буде встановлено, що їм було завдано тілесні ушкодження.
Наразі відомо, що організатори проросійського маршу прагнуть сатисфакції і почнуть вони з того, що таки напишуть заяву на своїх «кривдників» і вимагатимуть для них покарання.