Російська Феміда продовжує випробовувати українську льотчицю. 13 жовтня в Москві у її справі відбудеться чергове засідання Басманного суду. Правосуддя сусідньої держави розглядатиме скаргу захисту про проведення судово-психіатричної експертизи та її перекваліфікації на амбулаторну. «Зараз ми вимагаємо, щоб експертиза була амбулаторна — коли експерти їдуть у СІЗО, а не Савченко — в лікарню. Друге — це питання відвідування: коли і як захист зможе відвідувати підзахисну. За законом, ми маємо право робити це в будь-який час робочого дня», — зазначив Марк Фейгін в ефірі «Подробностей недели». Адвокат каже, що звичайну експертизу зробити примусовим лікування буде надто складно, адже законом і КПК заборонено давати українці будь-які медикаменти чи препарати. Фейгін повідомив, що його підзахисна може перебувати на експертизі в інституті імені Сербського не довше одного місяця.
Водночас у розпорядження LifeNews потрапили кадри перевезення українки із воронезького СІЗО в Москву. Як виявилося, Савченко етапували до російської столиці з вокзалу Липецька під посиленим наглядом у супроводі дев’ятьох співробітників ФСВП, адже були підозри щодо її можливої втечі. На кадрах LifeNews видно, що українська льотчиця трималася спокійно, не ставила співробітникам СІЗО і ФСВП ніяких запитань і навіть намагалася жартувати. На запитання інспектора про можливі скарги на співробітників управління Савченко воліла висловити відомству свою подяку.
Тим часом в Україні запланували відзняти патріотичний фільм про льотчицю Надію Савченко. Український кінорежисер Володимир Тихий розпочав зйомки кінострічки на початку вересня. Як стверджують творці стрічки, знімальний процес ускладнюється через перевезення льотчиці. Тихий і його команда найближчими днями вилетять у Москву, аби стежити за судовим процесом і продовжити зйомки там.
Поки над Савченко тривають суди, сина Мустафи Джемілєва, Хайсера, вивезли з кримського СІЗО в Краснодарський край. «Усе робиться для того, щоб завдати мені ще більшого болю. До нього немає жодного доступу. Не допускають адвокатів. Виявляється, вони будуть призначати йому власних», — каже лідер кримськотатарського народу. За його словами, за рішенням Європейського суду з прав людини і рішенням слідчих органів України, його мали б звільнити з-під варти.
Нагадаємо, Хайсер Джемілєв у травні минулого року вбив свого будівельника Февзі Едемова. Апеляційний суд Києва розцінив дії Джемілєва-молодшого як убивство з необережності й постановив звільнити його з-під варти, таке саме рішення виніс Європейський суд iз прав людини. Однак Росія відмовляється його виконувати, і після анексії Криму слідчі органи вирішили знову розслідувати цю справу. Тим часом президент Росії пропонує лідеру кримських татар зустріч. Представники Путіна натякали, що в разі вдалих результатів бесіди сина можуть звільнити, а самому Джемілєву відкриють дорогу до Криму.