Із київського метро зникнуть жетони, а система пропуску пасажирів перейде на електронну безквиткову оплату проїзду, причому запустити цей процес планують уже з початку листопада цього року. Повністю автоматизованим метро має стати за рік-півтора, повідомив начальник КП «Київський метрополітен» Віктор Брагінський. За його словами, використання карток як єдиного засобу оплати проїзду дозволить підприємству ідентифікувати пільговиків та провести їх аргументований підрахунок, щоб отримати реальні показники необхідної компенсації.
Збiльшиться і вартість поїздки, точної ціни ще не оголошують, але, за повідомленням прес-служби КМДА, вона становитиме не менше ніж 3 гривні 11 копійок. «Така реформа наразі справді необхідна. Автоматична пропускна система дозволятиме зосереджувати та використовувати кошти на покращення роботи самого метрополітену», говорять «УМ» у прес-службі КМДА.
Кияни також зможуть користуватись метрополітеном, сплачуючи за проїзд карткою киянина. «На сьогоднішній день видано 514 тисяч карток iз транспортним додатком, але постійно їх використовують лише 50 тисяч. Люди звикли проходити з посвідченням пільговика», — зазначив Брагінський.
Для гостей столиці передбачені картки для сплати одноразового проїзду, які можна буде купити у касах метрополітену. Нині такі картки вже є в обігу, їхня ціна — 7 гривень, хоча, імовірніше за все, вона підвищиться до 10.
Чи не залишаться в результаті цих новацій без роботи касири станцій метрополітену? На станції метро «Шулявська» нас запевнили, що все залишиться без змін, а касири замість жетонів продаватимуть електронні картки. Однак, не виключено, що в результаті повної автоматизації касирам доведеться шукати іншу роботу.
А ТИМ ЧАСОМ...
Планують у метрополітені запровадити й інші новації. Так, за словами Віктора Брагінського, у них є ідея проводити в метро тижні класичної музики. Крім того, що музика буде звучати на станціях, у вагонах розміщуватиметься інформація про цікаві факти із життя композиторів.
Щоправда, класичної музики в метро, особливо вечорами, достатньо: просторі вестибюлі з гарною акустикою давно облюбували вуличні музиканти, які дають тут справжні концерти. Якщо ж тут постійно лунатимуть записи, живі музики змушені будуть перебиратися в інші людні місця.