Суддя Світлана Волкова, яка відпустила з-під варти колишнього командира спецроти «Беркута» Дмитра Садовника, підозрюваного в особистому розстрілі щонайменше 39 героїв Небесної сотні під час кривавих подiй у лютому на майдані Незалежності, сама має понести кримінальну відповідальність. На цьому наполягають родичі й адвокати жертв, які запросили журналістів на прес-конференцію, де виклали свої аргументи. Нагадаємо, що Садовника було затримано 22 квітня, але минулої п’ятниці суддя Печерського райсуду столиці Світлана Волкова, посилаючись на те, що у підозрюваного троє дітей, змінила запобіжний захід з утримання під вартою на частковий домашній арешт: колишній «беркутівець» вільний у пересуванні й має перебувати вдома лише з 23-ї години вечора до 7-ї ранку. Дмитро Садовник просто із зали суду вийшов на волю.
Майора звільнили з-під варти за кілька днів до передачі справи в суд. Родичі загиблих побоюються, що він просто залишить країну, як це сталося ще з кількома обвинуваченими у справі — а нині в розшуку перебувають ще 20 його «колег». Адвокати Небесної сотні побоюються, що звільненням Садовника справу про вбивства просто спускають на гальмах, а інших підозрюваних можуть і не притягти до кримінальної відповідальності. Вони зазначають, що в країні склалася сумна тенденція щодо справ, пов’язаних iз Майданом. «У нас почали виникати сумніви, тому що ми (адвокати Небесної сотнi. — Авт. ) багаторазово пропонували свою допомогу, просили залучити іноземних експертів. Міжнародні експерти були готові нам допомагати безкоштовно. Ми про це неодноразово наголошували в Генеральній прокуратурі України, але нас не чують», — каже один з адвокатів Небесної сотні Олена Сотник.
Слід зазначити, що досі немає вироку і в справі про вбивство журналіста В’ячеслава Веремія. Судові засідання у цій справі відбуваються у закритому режимі: ні адвокати не можуть нічого прокоментувати, ні громадськість не може відвідати судове засідання.
Активіст «Євромайдан SOS» Тарас Гаталяк зазначає, що сьогодні до суддівської праці повертаються колишні судді, які обслуговували режим Януковича. Він також наголошує, що залишилися непокараними судді та прокурори, які взимку судили автомайданівців.
Тим часом Генеральна прокуратура з незрозумілих причин прийняла рішення про призупинення слідства в рамках кримінальної справи про побиття студентів 30 листопада минулого року. На скаргу адвокатів майданівців суд уже скасував постанови, однак слідство й досі не відновлено.