Війна все-таки колись закінчиться, і настане час відбудовувати і відновлювати втрачене. І для реанімування потерпілого регіону потрібні будуть зусилля не лише робітників, а й науковців, переконані в Національній академії наук. «Питання відбудови Донбасу рано чи пізно набуде надзвичайної ваги, й Академія як вища наукова установа України має своєчасно до нього підготуватись», — поділився з журналістами президент НАН Борис Патон. Для цього на засіданні президії НАН вирішили провести інвентаризацію всіх своїх розробок, які могли б реально та ефективно допомогти відновити регіон. «Це стосується зокрема шляхопроводів, мостів, трубопроводів — усього, без чого неможливе функціонування шкіл, дитячих садків та інших установ», — зазначив президент НАН.
За словами Бориса Євгеновича, найближчим часом буде створено групу науковців з розробки відповідних пропозицій, яку очолить віце-президент академії Анатолій Наумовець. Група координуватиме вирішення питань, пов’язаних з участю Академії у відповідних урядових програмах, здійснення оперативних зв’язків iз міністерствами. Також представники відділення інформатики запропонували створити інформаційну систему — своєрідну базу даних, яка б повідомляла про потреби підприємств та установ на території Донбасу.
Окрім цього, на засіданні зачепили гостре питання щодо питної води, кількість і якість якої через пошкодження систем водопостачання і трубопроводів залишає бажати кращого. До того ж зруйновано всю систему охорони здоров’я, зазначив радник президії НАН з питань гігієни Юрій Кундієв. За його словами, без досягнень сучасної науки ці питання вирішити буде неможливо.