Учора Сполучені Штати Америки занурилися в жалобу — відзначали чергові роковини терористичної атаки на вежі-близнюки Всесвітнього торговельного центру та Пентагон 11 вересня 2001 року. У той же день США оголосили «війну проти тероризму» й на цей час досягли в ній неабияких успіхів. Навіть, як запевняють, знищили лідера «Аль-Каїди» Осаму Бен Ладена. Але перемоги в осяжній перспективі не видно. Навпаки, саме терористи тримають світ у страху, знищують сотні мирних людей, збивають літаки й почуваються господарями в багатьох регіонах світу.
Через 13 років після страшної дати 9/11, яка змінила світ, президент США Барак Обама звернувся до американського народу з промовою, в якій виклав стратегію на знищення бойовиків так званої «Ісламської держави» (угруповання, яке контролює значну частину Сирії та Іраку й має на меті створити там халіфат), хоч би де вони перебували.
Також Обама закликав Конгрес надати підтримку сирійській опозиції у боротьбі з джихадистами, бо «в боротьбі з «Ісламською державою» ми не можемо покладатися на режим (президента) Асада, що тероризує свій народ».
Стратегія Обами, серед іншого, передбачає повітряні удари військово-повітряних сил США по з’єднаннях «ІД» на сирійській території. Саме там джихадисти нещодавно стратили двох американських журналістів, оприлюднивши відео їх обезголовлення в інтернеті.
Через загрозу з боку «Ісламської держави» тисячі людей в Іраку та Сирії були змушені залишити свої домівки. США вже підтримують повітряними ударами бойові дії іракського уряду, курдських і шиїтських збройних з’єднань проти цього угруповання, забезпечили зброєю іракські та курдські війська. Обама наголосив, що за час антитерористичної операції в Іраку, що триває близько чотирьох тижнів, США здійснили понад 150 атак з повітря на позиції бойовиків.
На відміну від попередніх американських місій в Іраку та Афганістані, цього разу в бойових діях не буде задіяно наземних військ. І хоча до Іраку направлено 475 військовослужбовців США, вони не братимуть безпосередньої участі у бойових діях, а консультуватимуть та навчатимуть місцевих військових. «Ми не будемо втягнуті в іншу наземну війну», — заявив Обама, додавши, що США діятимуть спільно з широкою коаліцією, яку зберуть для боротьби з «терористичною загрозою». Про свою готовність надати рішучу підтримку в завданні авіаударів по бойовиках «ІД» вже заявила Франція, а уряд Німеччини раніше ухвалив рішення допомогти зброєю іракським курдам, які борються проти «Ісламської держави».
А ТИМ ЧАСОМ...
Президент Росії Володимир Путін поставив свічку за бойовиків «ДНР» та «ЛНР». Як повідомляє російська державна агенція ІТАР-ТАКС, ВВП заїхав у храм Живопочаткової Трійці на Воробйових горах у Москві. На запитання журналістів, за кого він там молився, Путін заявив: «Я поставив свічки за тих, хто постраждав, захищаючи людей у Новоросії».
Звісно, можна було б запідозрити, що російський лідер має на увазі й українських військовослужбовців, але вони ніколи не захищали неіснуючу «Новоросію». Власне, цей термін Путін сам по суті й вигадав, уперше вживши 17 квітня й віднісши до загадкової «Новоросії» Харків, Луганськ, Донецьк, Миколаїв та Одесу. А за місяць терористичні угруповання на Донбасі створили спільну структуру з такою назвою.