Суперечка між Україною і владою Криму щодо того, чи залишаться скіфські скарби українськими, чи стануть російськими, повернувшись до анексованих кримських міст Сімферополя, Керчі, Бахчисараю і Херсонеса, завершилася на користь України. Королівство Нідерланди визнало прадавні раритети власністю України і повернуло колекцію до Києва. Тож після тривалого перебування на виставці «Крим: золото і секрети Чорного моря» в Амстердамському музеї Алларда Пірсона скіфське золото отримало нову «прописку» в Київському музеї історичних коштовностей.
Завідувач музею Людмила Строкова повідомила, що поки що їм передали 22 одиниці, серед яких вироби з золота, срібла та бронзи від IV ст. до н.е. до І ст. до н.е. Зокрема, це золотий скіфський шолом, золотий скіфський меч та піхви до нього, а також сарматські коштовності: прикраси та предмети побуту. Як зазначила пані Людмила, страхова вартість цих експонатів складала 11,5 млн. євро.
Проте ще 565 експонатів iз кримських музеїв залишаться в Музеї Алларда Пірсона до того моменту, поки сторони не вирішать питання про місце їх розміщення, заявив представник виставки Амстердамського університету Йаша Ланге: «Спірні експонати будуть зберігатися в музеї до тих пір, поки питання не буде врегульовано».
Міністр культури України Євген Нищук, у свою чергу, повідомив, що позиція міністерства щодо долі історичних скарбів принципова. «Ми домовилися з Амстердамським музеєм, щоб виставка була продовжена і ті 565 експонатів ще залишились під наглядом голландців, хоча Російська Федерація, звісно, проти і робить усе можливе, аби повернути скіфське золото до Криму. Однак ми сумніваємося, що скарби доїдуть туди». За словами пана Нищука, міністерство навіть внесло зміни до постанови про переміщення музейних експонатів, і тепер саме за ним залишається право вирішувати, де розміщувати скіфські артефакти. «Оскільки більшість експонатів належать заповіднику Херсонес Таврійський, який, у свою чергу, перебуває в переліку ЮНЕСКО як український об’єкт, тож, поки не вирішиться ситуація з Кримом, ми наполягатимемо, щоб скарби хоча б тимчасово розмістились у Києві. Ми віримо, що рано чи пізно Крим повернеться», — додав Євген Нищук.