Кримські депутати давно шукали привід добряче насолити передовсім Ігорю Коломойському — формально через ситуацію навколо банківських вкладів тутешніх клієнтів «Приватбанку», але ще більше через його позицію і кроки як «губернатора» Дніпропетровщини. Відтак поява постанови «Про питання управління власністю Республіки Крим» на позачерговому пленарному засіданні третього вересня та майже одностайне голосування за неї було цілком прогнозованим. У додатку до цього документа — повний перелік об’єктів нерухомості на півострові, які підпадають під узаконений «віджим». Це, приміром, корпус оздоровчого табору «Таврія», база «Нива Яйла», оздоровчий табір і неназваний об’єкт в Ялті, комплекс пансіонату «Лазурний берег» в Алушті, дитячий оздоровчий комплекс «Юність» у Заозерному (Євпаторія). А ще понад півтора десятка нежитлових приміщень по всьому півострову, де були відділення банку, 16 автозаправних станцій.
До цього ж «чорного» списку потрапили також три приміщення у Сімферополі, що належать нардепу-«БЮТівцю» Андрію Сенченку. Загалом кримська Держрада без особливих церемоній відібрала у Сенченка і Коломойського аж 65 об’єктів. Так званий глава республіки Аксьонов, що вніс на сесію цей проект постанови, обґрунтував масштабну експропріацію, зокрема, щодо Коломойського тим, що буцімто «Приватбанк» не виконав своїх зобов’язань перед кримчанами. Мовляв, тому майно буде виставлене на продаж.
На цьому ж засіданні депутати, попередньо схваливши закон про свою недоторканність, проголосували також за націоналізацію 28 ринків, що входять до «Кримспоживспілки». Оперативність просто вражає — буквально дві години потому бійці аксьоновського «ополчення» в «балаклавах» і камуфляжі заблокували всі виходи і входи до приміщення «Кримспоживспілки» на вулиці Самокиша у Сімферополі.
Подібне дійство днями раніше відбулось і в акціонерному товаристві «Кримгаз», 25% акцій якого, до слова, належать «Нафтогазу України». До його офісу у кримській столиці увірвались «ополченці», вилучили всі документи і представили нову адміністрацію «в інтересах кримчан».
ДО РЕЧІ
Кримська Держрада виступила із законодавчою ініціативою про внесення до проекту федерального закону «Про прийняття в Російську Федерацію Криму і утворення в складі Російської Федерації нових суб’єктів — Республіки Крим та міста федерального значення Севастополя» норму про зняття з так званих «народних ополченців» і «дружинників» півострова адміністративної та кримінальної відповідальності за дії під час подій «Кримської весни» і в «перехідний період».
Законопроект пропонує визнати дії «народної дружини» в період iз 27 лютого 2014 до 1 січня 2015 року як вчиненi «в стані крайньої необхідності». «У цьому зв’язку заподіяння шкоди або шкода, вчинена з метою охорони громадського порядку та захисту інтересів Республіки Крим, можуть бути визнані як такі, що кримінально та адміністративно не караються. Закон пропонується застосовувати щодо підозрюваних, обвинувачених, підсудних, засуджених, та притягнутих до адміністративної відповідальності з числа народних ополченців», — повідомляє проурядове видання «Кримінформ».