З українця, якому, згідно з польським законодавством, загрожувало до 10 років ув’язнення за перевезення в Україну понад 40 куленепробивних жилетів без необхідного дозволу, знято всі обвинувачення. Речник окружної прокуратури в місті Замостя Ромуальд Сітарз повідомив, що слідство у цій справі остаточно припинено.
Як писала раніше «УМ», Романа К. польські митники затримали ще у березні цього року на прикордонному переїзді у Гребенному при спробі перевезти на територію України 42 бронежилети. У ході слідства було встановлено, що захисну амуніцію йому подарував фонд «Відкритий діалог» у Варшаві. Вона була виготовлена в Німеччині й законно закуплена в Польщі.
Кримінальне провадження було припинено «з огляду на незначну суспільну шкоду вчинку». Цьому також посприяла співпраця обвинуваченого з правоохоронними органами, добрі наміри чоловіка та факт складання Міністерством економіки офіційного документа про дозвіл вивезення бронежилетів в Україну, зазначають у польській прокуратурі. Водночас польські правоохоронці застерігають, що на вивезення елементів озброєння за кордон — а озброєнням, згідно з польським законодавством, вважаються також куленепробивні жилети — потрiбен дозвіл міністра економіки.
ПІДТРИМКА
Поставку медичного обладнання, польових госпіталів та бронежилетів готує для України і Німеччина. Про це повідомила на надзвичайному засіданні фракції християнських демократів з нагоди урядової заяви відносно експорту зброї в Ірак сама німецький канцлер Ангела Меркель. При цьому пані Меркель пообіцяла особисто подбати про поставку обладнання та амуніції, необхідної для українських військових у зоні АТО. Слід зазначити, що Україна вже кілька місяців чекає 20 тисяч бронежилетів iз Німеччини, замовлених Міністерством оборони.