Із деяких джерел стало відомо, що у 810-й бригаді морської піхоти російського Чорноморського флоту, штаб якого розташований у Козачій бухті поблизу Севастополя, розпочався так званий польовий вихід на полігоні Опук неподалік Феодосії. Зазвичай подібні заходи завершуються тактичними навчаннями з бойового злагодження і стрільбами. Себто на полігоні відпрацьовуватимуть навички з висадки на непідготовлене узбережжя і його захисту.
Уперше російські морпіхи діятимуть пліч-о-пліч iз «новими росіянами» — матросами й офіцерами Перевальненської бригади берегової оборони. Тієї самої, що до анексії входила до складу ВМС України, а в перші ж дні анексії командування, штаб і майже 70% усього складу підписали контракт із Міноборони РФ. Більше того, саме декілька десятків танків цього з’єднання після переозброєння (вони отримали російські Т-72) у квітні-травні були відправлені підрозділам бойовиків на Донбас.
Люди військові розуміють, що якщо Росія відважиться висадити свої війська з моря для захоплення, блокування, приміром, Маріуполя чи інших українських приморських міст, то неодмінно задіє морську піхоту з Козачки. Тим паче що бойовий досвід у її офіцерів і контрактників є — вони воювали у Чечні та Грузії, комбриг і його заступник отримали за це звання героя Росії. А ще у березні ці ж офіцери затято схиляли своїх українських колег із 1-го Феодосійського батальйону морпіхів зрадити присязі й перейти на бік Росії.
Щодо засобів транспортування, себто великих десантних кораблів (ВДК), то станом на 1 вересня їх у бойовому строю ЧФ аж чотири — «Азов», «Саратов» «Новочеркаськ», а також «Калінінград», що зайшов у Чорне море з Балтійського флоту. Ще три ВДК, за даними сайту «Блек сі ньюс», що цілеспрямовано моніторить корабельну ситуацію у басейні моря, наразі перебувають на ремонті у Севастополі і болгарській Варні.
ДО РЕЧІ
За інформацією ІТАР-ТАКС, в акваторію Чорного моря вже зайшли американський есмінець «Росс» і французький корвет «Командант Біро». На підході також канадський фрегат «Торонто» та іспанський «Альміранте Хуан де Бурбон», що мають пройти чорноморські протоки 6 вересня. Натомість покине акваторію французький корабель-розвідник «Дюпюї де Лом». Відповідно до конвенції Монтрьо, кораблі НАТО можуть перебувати у Чорному морі не більше 21 дня.