Цього року Інститут філології КНУ ім. Шевченка поповнився ще однією кафедрою — кримськотатарських мов. Спершу керівництву КНУ ідея відкрити нову кафедру здалася нереальною. Оскільки заснувати кафедру вирішили спонтанно, відразу після анексії Криму. Проте незважаючи на проблеми і такий короткий проміжок часу, стіни університету Шевченка цього року прийняли 11 нових студентів, які бажають вивчати мову корінного населення Криму. За інформацією приймальної комісії, конкурс був немалий — на одне бюджетне місце претендували шість абітурієнтів. А всього бюджетних місць виділили 10.
У день відкриття кафедри привітати студентів прийшов голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, який і був одним з ініціаторів вивчення кримськотатарської у КНУ. «Подія не просто чудова, а й практична. Ми очікуємо, що через чотири роки перші випускники бакалаврату будуть готові до конкретної роботи в кримських умовах. Тому що у нас немає ніяких сумнівів у тому, що Крим буде до цього часу звільнений», — зазначив голова Меджлісу під час виступу перед студентами.
Цікаво, що серед 11 нових шевченківців немає жодного представника кримськотатарського народу. Богдан Яременко, голова фонду «Майдан закордонних справ» зазначив, що дана спеціальність є дуже перспективною в Україні, оскільки кримськотатарська мова не настільки поширена і попит на неї великий : «Студенти, які закінчать цю кафедру, будуть затребувані в різних органах виконавчої влади, які сприятимуть звільненню Криму. Нова спеціальність — це підготовка майбутнього нашої держави. Їх (студентів) потребуватимуть Служба безпеки України, Міністерство закордонних справ та інші вiдомства», — зазначив Яременко.
У свою чергу, студенти новоствореної кафедри переконані, що попит на їх спеціальність з кожним роком зростатиме. Також, за словами кримських татар, якi проживають на тимчасово окупованiй територiї, після анексії Криму кримськотатарська мова зазнає утисків: «Зараз, можливо, як ніколи раніше захист і розвиток кримськотатарської мови є дуже актуальним. Запит на вивчення кримськотатарської мови, особливо після березневих подій, зріс істотно, більшість моїх україномовних друзів, громадських та культурних діячів казали про своє бажання вивчати кримськотатарську мову. Відкриття цієї кафедри є не тільки прикладним, а й водночас символічним кроком для кримських татар. Я впевнена, що з кожним роком популярність цього факультету лише зростатиме. Зараз ми маємо якомога більше говорити, робити для розвитку культури кримських татар: проводити фестивалі та концерти, знімати фільми — це все в руках громадськості, а держава повинна мати чіткий план повернення Криму і виділяти кримським татарам велику роль у цьому процесі», — коментує «УМ» кримська татарка, громадський діяч і активіст руху «Крим SOS» Таміла Ташева.