Столичний метрополітен стає комфортнішим для людей iз проблемами зору. Нещодавно на шістьох центральних станціях пересадки з’явились рельєфнографічні карти-схеми, які дають можливість людям iз проблемами зору орієнтуватися в просторі без сторонньої допомоги. А таких, за даними Українського товариства сліпих, у столиці проживає близько трьох тисяч.
Ініціатором створення схем виступила Всеукраїнська молодіжна громадська організація молоді з інвалідністю по зору «Генерація Успішної дії». «Взагалі ідея карт для незрячих була реалізована ще за часів Радянського Союзу, але за роки незалежності України вона чомусь була втрачена, — розповів «УМ» президент громадської організації Геннадій Євсев’єв. — Але нещодавно Харківська спілка незрячих юристів виготовила і встановила у своєму метро одну настільну карту-схему. Ми теж вирішили зробити кілька для незрячих столиці, але вже у вигляді стендів. До речі, ними можуть користуватися всі охочі».
Як повідомили у Київському метрополітені, схеми розміщені на станціях «Майдан незалежності» та «Хрещатик» (на стіні праворуч перед контрольно-пропускним пунктом), «Площа Льва Толстого», «Театральна» — на стіні ліворуч одразу за контрольно-пропускним пунктом. На станції «Палац спорту» карту можна знайти на стіні ліворуч перед контрольно-пропускним пунктом, а на станції «Золоті ворота» (вхід iз Золотоворітського проїзду) — на стіні ліворуч від входу до касового залу.
Усі карти-схеми розміщені на рівні обличчя людини середнього зросту. У прес-службі столичної підземки запевнили: «Люди з проблемами зору завжди можуть звернутися до контролерів контрольно-пропускних пунктів iз проханням, щоб ті допомогли зорієнтуватись чи провели до потяга. Працівники метро проінструктовані».
Фінансування проекту взяв на себе Фонд прав людей з інвалідністю, який за шість схем виклав близько 3 тисяч гривень. «Виготовити одну таку схему коштує 500 гривень, але чим більший тираж, тим менша вартість. Ми плануємо розповсюдити схеми для незрячих на всіх станціях метро», — зазначив Геннадій Євсев’єв.