Столична міліція затримала чотирьох чоловік, яких звинувачує у сумнозвісних вибухах на ринку «Троєщина» (за інформацією першого заступника міністра Михайла Корнієнка, затриманих у справі вибухів п'ятеро). Про це журналістам учора повідомив начальник Управління Міністерства внутрішніх справ у Києві Олександр Міленін. За його словами, зараз під пильним наглядом правоохоронців перебувають три чоловіки й одна жінка. Причетність затриманих до вибухів доведено, бо при обшуку в арештованих було вилучено схеми для виготовлення вибухових пристроїв з інтернету.
Олександр Міленін не став розповідати деталі, як саме було сплановано підрив, але поділився (мабуть, не без пiдказки мiнiстра Бiлоконя, в якого своя «любов» з опозицiєю), мовляв, деякі затримані належали до політичних рухів. «Вибухи були спрямовані на те, щоб вплинути на політичну ситуацію і спричинити соціальне напруження в країні, а їх організатори належали до політичних рухів. У двох затриманих ми вилучили посвідчення членів Української народної партії», — сказав він. І цим, власне, ошелешив усіх присутніх. Така інформація з вуст силовика, які у своїх висловлюваннях, як правило, скупі, помірковані і краще до останнього мовчатимуть по-партизанськи, аніж бовкнуть щось зайве, прозвучала доволі непереконливо. Певно, Олександр Міленін забув про презумпцію невинності, за якою без висновків суду називати людину злочинцем заборонено, а всі затримані є лише підозрюваними.
Тим більше не міг начальник столичного міліцейського Главку не знати, які розборки почнуться в політичному середовищі напередодні виборів після такої заяви. Водночас київський мер Олександр Омельченко зазначив, що говорити про якісь політичні контексти занадто рано. «Для цього є слідство, і йому вирішувати, хто винний», — сказав мер. І висловив припущення, що організаторами замаху могли бути кримінальні структури. Лідер же Української народної партії Юрій Костенко, коментуючи цей інцидент, заявив, що міліція відмовилася назвати прізвища затриманих нібито партійців, посилаючись на таємницю слідства. «Ми маємо електронний банк даних членів своєї партії і саме до нас правоохоронці мали б звернутися в першу чергу, щоб з'ясувати, чи наші це люди. Інакше звідки у них така інформація?» — пояснив Юрій Костенко. І назвав повідомлення Міленіна «черговим абсурдом».
Ще вчора «УМ» писала про спільну заяву Генеральної прокуратури, Служби безпеки та Міністерства внутрішніх справ України, яка попереджає український народ про імовірність провокацій із боку опозиції з метою дестабілізації ситуації в країні. На її тлі слова Міленіна виглядають цілком «аргументованими». У лідера УНП своє бачення того, що відбувається. «Влада розуміє, що шанси її кандидата на виборах дуже слабкі, й уже зараз намагається привчити суспільство до силового сценарію і налякати українців історіями про ймовірність захоплення влади опозицією», — резюмував Костенко.
Водночас Юрій Іванович повідомив про затримання правоохоронцями працівниці секретаріату партії 25-річної Наталії Ковальчук. Правоохоронці стверджують, що тримають жінку як свідка. На момент верстки номера депутати Верховної Ради від УНП перебували у Деснянському районному відділенні міліції Києва й намагалися одержати повнішу інформацію про можливість звільнення Ковальчук з-під варти. Тим паче затримана Наталя чекає дитину...