Учні-невидимки

29.08.2014
Учні-невидимки

Антон Пригодський у соцмережах місцем навчання називає не Кловський ліцей, а престижну школу в швейцарській Лозанні. Хоча атестат отримав і тут.

Скандал, який днями розгорівся в елітному столичному ліцеї, де навчаються діти відомих політиків та бізнесменів, збагатився новими подробицями. Нагадаємо, що минулої п’ятниці до ліцею завітав слідчий у супроводі народного депутата від ВО «Свобода» Ігоря Мірошниченка та людей у балаклавах. Гості оголосили директору ліцею Іннi Співаковiй підозру в підробці документів та корупції і попросили показати журнали з оцінками та відвідуванням учнів. За інформацією слідчого, 7 учнів, які, за документацією, навчалися в ліцеї, тривалий час перебували за кордоном, але атестат успішності отримали. На підтвердження Ігор Мірошниченко продемонстрував документи прикордонної служби України, які свідчать, що окремих учнів не було в країні кілька місяців, а декого — і протягом року.

Сама директорка ліцею, яка вчора запросила журналістів на зустріч, на запитання «УМ» так і не змогла ні пiдтвердити, ні спростувати інформацію про існування «дистанційних» учнів, посилаючись на те, що у закладі навчаються більше 700 учнів і прослідкувати за всіма неможливо. Однак щоб учень був відсутній увесь навчальний рік, «такого бути не може», запевнила вона.

Проте Ігор Мірошниченко, який і цього разу прийшов до ліцею, надав журналістам інші дані від Держприкордонслужби. А вони свідчать, що, наприклад, учень Кловського ліцею Марко Тимченко протягом року жив у Швейцарії. У шкільному ж атестаті хлопець значиться ледь не відмінником, і документ про закінчення ліцею він отримав. Інший учень, Антон Пригодський (Ігор Мірошниченко стверджує, що це син екс-«регіонала» Антона Пригодського), виїхав з України 5 січня, а повернувся 16 липня. У персональних даних у соціальній мережі «Фейсбук» у хлопця зазначено, що він навчається у швейцарському коледжі (навчання у якому, до слова, за два роки коштує понад 1 мільйон 800 тисяч гривень).

Батьки і викладачі закладу, яких теж запросили на прес-конференцію, в один голос запевнили, що все це провокація і піар, вигідний певним людям. «Наш ліцей завжди був найкращим. Я ніколи не розмежовувала дітей, які навчаються з моєю дитиною в класі. Ми всі рівні. І я переконана, що ніякої корупції в школі бути не може», — коментує голова батьківського комітету пані Ганна Вольська. Хоча якщо це був камінь у город експресивного «свободівця», то політолог Володимир Фесенко у коментарі «УМ» зазначив, що такі скандали суттєво не впливають на рейтинги. «Не та ситуація в країні, щоб на цьому заробляти рейтинги. Це просто політичний стиль Мірошниченка»

Натомість одна з випускниць ліцею, з якою поспілкувалася «УМ», підтвердила, що знала про не зовсім справедливі бали в ліцеї. «Ця історія зовсім не нова, і так званих медалістів, яких ми прозивали «педалістами», більшість. Із класу 30 осіб у середньому маємо 10 медалістів», — стверджує вона.

Тим часом стало відомо, що слідчого Забугу, який порушив цю справу, затримали на 72 години. Офіційно — за звинуваченнями у службових порушеннях в іншій кримінальній справі, однак така поспішність одразу викликала багато запитань. «Вам не дивно те, що його затримують саме зараз? Тобто раніше він робив усе правильно і законно, а після гучного скандалу з ліцеєм виявляють порушення в іншій справі?» — риторично коментує «УМ» Ігор Мірошниченко.

Чим закінчиться цей скандал, прогнозувати важко. У квітні в ліцеї вже проходила перевірка Державної інспекції навчальних закладів України, яка також встановила порушення — відсутність учнів на уроках, тоді як у журналах були виставлені оцінки, однак висновків ніхто не зробив. «Швидше за все, справу замнуть, і дуже швидко», — припустила випускниця ліцею. Хоча самі журналісти випускати цю тему з уваги не збираються.

  • «Як тебе не любити, Києве мій!»

    Щорічно в останній тиждень травня жителі столиці святкують День міста. Свято чекатиме буквально на кожному кроці y центрі міста, адже цього року програма заходів нараховує 35 різних художніх, культурно-освітніх і спортивних подій. >>

  • Кровна залежність

    У жінки, яку покусали собаки в Миколаєві, медики діагностували гостру крововтрату і хронічний сепсис, який є прямою загрозою для життя. Їй терміново потрібно кілька сеансів переливання крові. Лікарі просять усіх небайдужих городян надати допомогу і здати кров. Нагадаємо, потерпілій через отримані травми ампутували праву руку. >>

  • «По-моєму, чувак, нас кинули»

    Невідомий нещодавно виманив майже 40 тисяч грн. за уявне пальне у 67-річного фермера із Золочівського району Львівщини. З цього приводу ошуканий чоловік звернувся в поліцію. >>

  • Конвеєр репресій

    Учора в Сімферополі й Алупці окупованого Криму відбулися чергові обшуки у будинках кримських татар. За словами адвоката Еміля Курбедінова, у більшості випадків, затриманих людей у масовому порядку відвозять до так званого «Центру «Е» у місто Сімферополь (центр боротьби з екстремізмом при МВС Росії). >>

  • «Херсон» наснився

    У ватажка терористичної «ДНР» Олександра Захарченка вочевидь сталося сезонне психічне загострення. Інакше, як пояснити його чергове словоблуддя: мовляв, бойовики «можуть претендувати на Херсонську область й інші населені пункти». >>