За мир між народами і Кореями

15.08.2014

Уперше за чверть століття Папа Римський відвідує з візитом Південно-Східну Азію. У 1995-му Іван Павло ІІ узяв участь у святкуванні Міжнародного дня молоді в столиці Філіппін Манілі. А позавчора Папа Франциск прибув до столиці Південної Кореї — Сеула.

Поїздка папи до Кореї, серед іншого, є визнанням поступової зміни географії католицизму, зазначає «Євроньюз». Дедалі більше віруючих цієї конфесії походять із Латинської Америки, Африки та Азії, тоді як в історичному бастіоні католицтва — Європі — чисельність пастви зменшується.

У Південній Кореї кількість католиків за останні вісім років зросла на 200 тисяч — до 5,4 мільйона. Це понад 10 відсотків від загальної кількості населення країни.

Під час насиченого п’ятиденного візиту Папа зарахує до лику блаженних 124 корейських мучеників, відзначить шостий День азійської молоді, який насправді є зльотом молодих католиків, а також відправить службу Божу за мир та злагоду — у світі загалом та між двома Кореями зокрема. Офіційний Сеул очікує, що на месу за мир і примирення Корейського півострова, яку понтифік відправить у центрі південнокорейської столиці в останній день свого візиту — 18 серпня, прийде щонайменше мільйон людей.

Прочан могло б бути ще більше, але Китай заборонив своїм громадянам поїздки на зустріч із Франциском. Проте зробив символічний жест примирення. Уперше літак із Папою Римським отримав дозвіл на перетин повітряного простору Китаю. Іван Павло ІІ 1995 року був змушений оминати КНР через напружені міждержавні взаємини: Китай із Ватиканом не підтримують дипломатичних відносин iз 1951 року.

Багато хто в Південній Кореї очікував, що Франциск зробить символічний жест і відвідає кордон із Північною Кореєю — так, як молився у Віфлеємі біля стіни між Ізраїлем та Палестиною наприкінці травня. Утім, за словами членів ватиканської делегації, такої поїздки у планах понтифіка немає. Але комуністична Північна Корея «привітала» візит Папи до південної частини півострова властивим їй чином — запуском п’яти ракет. Три з них були запущені за годину до приземлення папського літака у Сеулі, ще дві — трохи згодом. Ракети пролетіли приблизно 220 кілометрів і впали у море.

  • Майдан біля Кремля

    Російські активісти активно вивчають «матбазу» масових протистоянь із правоохоронцями: щити, балаклави, коктейлі Молотова... За прикладами, благо, далеко ходити не треба: поряд, якихось шість сотень кілометрів, — Україна, де досвідчені товариші покажуть, навчать, передадуть досвід. >>

  • Кремлівська «Зміна»

    Лідер партії «Зміна» (Zmiana) Матеуш Піскорський не знав, що його партію фінансували російські спецслужби — така лінія захисту польського політика, заарештованого у Польщі за шпигунство та поширення антиукраїнських настроїв. Прокуратура і Агенція внутрішньої безпеки стверджують, що все було саме навпаки. >>

  • Потрібні робочі руки

    На тлі низького безробіття та великої кількості вакансій чеський уряд започаткував нову державну програму запрошення іноземних фахівців, повідомляє «Радіо «Свобода». Ідеться передусім про кваліфіковану робочу силу, яка зможе закрити прогалини на чеському ринку праці, а головним джерелом таких фахівців чехи бачать Україну. >>

  • З голоду не помрете, але паски затягуйте

    Міністри фінансів країн єврозони та представники Міжнародного валютного фонду після 11-годинних переговорів у Брюсселі домовилися вчора про новий транш допомоги для Греції в 11,5 млрд. доларів (10,3 млрд. євро) та реструктуризацію боргу, повідомляє Бі-Бі-Сі. >>