Ой волошки, волошки,
Ніжні, духмяні, сині,
Ви у моєму житті
Спогад чудовий лишили.
Бачу вас, перебірливих,
у природному лоні,
Під синім небесним шатром,
На пшеничних полях України
У сусідстві лиш з хлібним зерном...
Понад десять років я — незмінний передплатник вашої газети, яка стабільно і переконливо, принципово й об’єктивно відстоює державні інтереси суверенної України, сприяє підвищенню майстерності професійних журналістів, поповнює і виховує лави молодих літераторів. Я, на жаль, не належу до цієї когорти, моя роль у цьому процесі споживацька, але іноді й самому хочеться через улюблену газету сказати своє слово.
Кожна країна має свої державні символи. Крім Державного прапора — Державний герб, Державний Гімн. За допомогою цих символів звеличується держава, її могутність, мужність громадян, а також застерігаються народи інших держав. Із цією метою на гербах (іноді на прапорах) зображують хижих звірів, птахів: тигрів, ведмедів, левів, орлів.
Державна символіка України не містить жодних погроз будь-кому, а її стяг прикрашено кольорами, наявними у природному оточенні нашої країни — пшенично-волошковими.
Згідно з постановою Верховної Ради України, щороку 23 серпня відзначається в країні День Державного прапора України. Мені здається, що ще недостатньо проводиться виховна робота серед молоді, а також просвітницька — серед решти населення щодо патріотичного виховання і згуртування навколо державних символів.
У період служби на флоті мені доводилося бачити у США, з якою повагою американці ставляться до свого смугастого прапора. І що особливо запам’яталося — в період підготовки до президентських виборів портрети кандидатів на найвищу посаду в державі виставляли у вітринах магазинів або в інших видних місцях, коротко візначали заслуги одних, недоліки або ж і компромат (іноді й карикатури) на інших. І все це під державним прапором США. Із цього напрошується висновок, що найвищим пріоритетом є інтереси держави, а не окремих партій, особливо в таких питаннях, як захист держави, цілісність її території, суверенітет. На сьогодні ці питання особливо актуальні й для нас.
Арсен ГРИНЕНКО,
пенсіонер, суддя у відставці
Київ