Доки Україна, Європейський Союз, США та РФ узгоджують нюанси надання гуманітарної допомоги мешканцям Луганська, на Донбасі продовжуються запеклі бої між силами антитерору та бойовиками. За даними РНБО, упродовж попередньої доби українські військові 25 разів вступали у вогневий контакт із терористами та російськими найманцями. Шiсть наших вояків загинуло, поранено три десятки бійців. Найбільше бойовиків та техніки зараз сконцентровано у Шахтарську, Моспиному, Сніжному та Зугресі. Значну частину терористів силам АТО вдалося витіснити з Донеччини на Луганщину, де вони одразу обрали новим опорним пунктом місцевість навколо Антрацита. Адже звідси, в разі чого, дуже зручно тікати в Росію.
Водночас значна ділянка траси Горлівка—Донецьк відучора повністю перебуває під контролем сил антитерору. За словами речника РНБО Андрія Лисенка, відтепер терористам у районі Горлівки відрізано шлях від основних сил. «Терористи намагаються зупинити наступ Збройних сил. Для цього маргінали в місті Горлівка здійснюють накопичення сил та засобів для подальшого їх перегрупування в напрямку міст Шахтарськ—Торез—Сніжне. Терористи намагаються вирватися з кільця, що, немов зашморг, усе щільніше затискається навколо них», — додають у прес-центрі АТО.
Тим часом на Луганщині бойовики намагаються не допустити оточення їх українською армією і Нацгвардією в районах міст Стаханов, Алчевськ та Луганськ. Тоді як, за словами керівника групи «Інформаційний опір» Дмитра Тимчука, сили АТО проводять рейдові операції на території, умовно контрольованій терористами. Виявляється, в «тилу» ворогам не вистачає ні бійців, ні озброєння, ні техніки — всі сили кинуто на передову.
Прес-центр АТО повідомляє, що блискавичний рейд протяжністю 470 кілометрів (iз них тилами супротивника — 170 кілометрів) здійснили передові загони 95-ї аеромобільної бригади. Під час рейду десантники знищили три козачi блокпости, велику кількість бойовиків та техніки. Самі терористи визнають, що їхні тили пусті, а мобілізаційні ресурси повністю вичерпані. Тим більше що бойовики втратили підтримку простих людей.
А ТИМ ЧАСОМ...
Міністерству оборони бракує броньованого санітарного транспорту для перевезення поранених у ході антитерористичної операції, повідомляє директор Військово-медичного департаменту Міноборони Віталій Андронатій. «Поранених ми перевозимо бойовими вертольотами, хоча це й небезпечно, тому що медичних вертольотів у нас немає, а також автомобілями швидкої допомоги, — каже пан Андронатій. — Наразі питання транспорту вирішується. Процес запущено: зараз ведуться переговори з МОЗ про надання нам додаткових 25 автомобілів швидкої допомоги. Крім того, зараз проходять державні випробування БТР-4МЦЕ».
У Міноборони сподіваються, що питання транспорту буде виведене на новий рівень через один або два місяці. Зараз же кількість техніки зменшується в результаті обстрілів терористів.