Близько 60 комп’ютерів в українському уряді та ще не менше десятка — в посольствах України за кордоном — зламали російські хакери. Як повідомляє британська газета «Файненшл таймс» із посиланням на звіт компанії з інтернет-безпеки Symantec та власні джерела в НАТО, йдеться про російську «вірулентну кібершпигунську зброю» — вірус «Уроборос». Окрім українських, були інфіковані комп’ютери посольств Німеччини, Китаю, Польщі та Бельгії у щонайменше дев’яти східноєвропейських країнах. За інформацією видання, атака почалася в травні 2012 року і досі триває. Себто впродовж усього цього часу російські фахівці мали фактично вільний доступ до важливої дипломатичної інформації згаданих держав.
Газета наводить думку військових експертів, які й раніше припускали, що організатори цих кібератак зв’язані з російським урядом, і головною мішенню операції від початку була саме Україна. Комп’ютерний напад було здійснено на дуже високому рівні за підтримки військових і розвідки. Експерти також вважають, що нинішній вірус є спадкоємцем того, який у 2008 році застосували під час атаки на Пентагон, названої фахівцями найбільш значним зламом американських військових комп’ютерів.
«ФТ» пише, що атака на комп’ютери українського уряду почалася із зараження 84 публічних сайтів, які регулярно відвідують працівники урядових структур, оборонної промисловості й дипломатичних служб. Спочатку їм пропонували оновити флеш-плеєр. Під час оновлення збиралися дані про відвідувачів. На другому рівні об’єктами атаки ставали ті користувачі, чиї IP-адреси відповідали адресам необхідних організацій.
Принагідно фахівці з комп’ютерної безпеки нагадують: важливу інформацію, витік якої є небажаним, необхідно зберігати винятково на тих комп’ютерах, що не мають жодного доступу до інтернету чи мобільного зв’язку.
ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ
Засновник «Вікіпедії» Джиммі Вейлз оголосив «Вікіпедистом року» Ігоря Костенка. Це перший українець, відзначений цією нагородою. На жаль, посмертно — Ігор входить до Небесної сотні загиблих на Майдані під час Революції Гідності...
Як повідомляє прес-служба ГО «Вікімедіа Україна», про присудження Костенку звання «Вікіпедиста року» було оголошено на церемонії закриття «Вікіманії» — щорічної конференції, яка збирає дописувачів та активістів у громадській діяльності проектів Фонду «Вікімедіа» з усього світу. Джиммі Вейлз, зокрема, зазначив, що історія Ігоря справила на нього глибоке враження.
Ігор Костенко — журналіст, студент-географ, активіст Майдану — був активним дописувачем української «Вікіпедії». За 2,5 року він написав понад 280 статей «вільної енциклопедії», зробив понад 1,6 тисячі редагувань та займався популяризацією редагування української «Вікіпедії» в соціальних мережах.
20 лютого 2014 року Ігор загинув під час розстрілу «майданівців» на вулиці Інститутській. Йому було 22 роки...