Днями в Криму зникла остання можливість отримати альтернативну інформацію про життя півострова — Федеральна служба судових приставів, посилаючись на рішення російського суду, винесла усі відеокамери, комп’ютери, мікрофони та інше обладнання єдиного опозиційного телеканалу Криму, Чорноморської телерадіокомпанії, або, як її називають в народі, «Чорноморки». Під гарячу руку пристави винесли навіть особисті речі співробітників.
Рішення російського суду базується на позові РТПЦ Криму щодо погашення заборгованості в розмірі трохи більше мільйона гривень (приблизно 80 тисяч доларів) за послуги розповсюдження сигналу. «Суд ще не виніс рішення за цією справою, але з метою забезпечення вимог позивача наклав арешт на майно Чорноморської телерадіокомпанії — на 13 передавачів, які й так перебували на території РТПЦ і чия вартість з лишком перекривала цю суму», — повідомляє телекомпанія на свої офіційній сторінці у мережі «Фейсбук». «ЧТРК не визнає борг, але було вирішено його погасити, щоб телеканал мав змогу продовжити мовлення», — прокоментував ситуацію «УМ» колишній генеральний продюсер телеканалу Олег Янковський.
Проблеми з новою владою у ЧТРК почалися ще з 3 березня 2014, коли в Крим було введено російські війська. Телеканал був одразу виключений РТПЦ з аналогових частот ефірного ТБ, а на його частотах почав працювати телеканал «Россия 24». На початку червня «Чорноморка» зникла і з кабельних мереж.
Судове засідання, яке має вирішити майнові суперечки, планується в понеділок. Олександр Янковський не приховує, що робота компанії паралізована винятково з політичних мотивів, однак не втрачає надію знову вийти вефір. «Нам казали, що ми можемо продовжити мовлення, якщо приберемо з ефіру слова «окупація» та «анексія», але, звичайно, ми цього робити не збираємось. Враховуючи російські реалії, вони знайдуть способи закрити канал, проте варто спробувати відстояти його» — підсумовує він.