Анонс представників добровольчих батальйонів «Азов» і «Шахтарськ» про початок штурму Донецька в понеділок спричинив запеклу дискусію в медіа-просторі щодо доцільності оприлюднення планів бойових дій. Адже частина бійців потрапила в засідку, більше десяти з них було поранено. Відтак учора речник інформаційного центру РНБО Андрій Лисенко заявив, що силовики повідомлять про операцію щодо звільнення Луганська і Донецька лише після її завершення. Тим бiльше що для «зачистки» цих обласних центрів від терористів потрібна велика підготовча робота.
«Щоб ви розуміли: Донецьк і Луганськ — це не якась фортеця з високими стінами. Це промислові міста, на околицях яких є приватний сектор, де проживають люди. Ці райони також вважаються Донецьком і якраз до цих районів підійшли головні сили АТО і територіальні батальйони, але це не означає, що вже почався якийсь штурм. Це йде підготовка до звільнення міста», — наголосив пан Лисенко.
За даними РНБО, протягом попередньої доби в зоні АТО відбулося 26 бойових зіткнень між силами антитерору та бойовиками, троє українських воїнів загинуло, ще 46 — отримали поранення. Велику кількість поранених Андрій Лисенко пояснює численними контратаками терористів, які хочуть повернути раніше втрачені позиції. У РНБО запевняють, що не занижують численність наших втрат і закликають не вірити інформації бойовиків та російських ЗМІ, яка є спотвореною.
Водночас українська авіація позавчора ввечері нанесла потужні удари по місцях скупчення бойовиків та військової техніки за межами населених пунктів. Втрати терористів уточнюються, наступальна операція сил антитерору продовжується. У самому ж Донецьку внаслідок вибуху в центрі міста неподалік захопленої будівлі СБУ поранено вісім бойовиків, які проходили поруч. Скупчення терористів спостерігаються переважно у Горлівці на Донеччині для оборони та у Свердловську на Луганщині задля перекидання цих сил в район Тореза, Шахтарська і Сніжного.
Незважаючи на численні докази, зібрані й оприлюдненi українською стороною, з території Росії продовжуються кількагодинні обстріли нашої території з важкої артилерії та установок «Град».
ДО РЕЧІ
Бойовики на Донбасі викрадають медиків, грабують і нищать медичне обладнання в лікарнях та ставлять під загрозу можливість отримання цивільним населенням медичного обслуговування, повідомляє Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch (HRW). «Це жахлива зневага до хворих і поранених, яка має бути негайно припинена, — заявляє представниця HRW у Європі та Центральній Азії Юлія Горбунова. — Бойовики також викрадають автомобілі швидкої медичної допомоги і використовують їх у власних цілях».
Правозахисники також додають, що бойовики вдаються до викрадення медичного персоналу для надання допомоги їхнім пораненим. Організація вказує на те, що посягання на життя медиків і хворих у час військових конфліктів є грубим порушенням норм міжнародного законодавства. За даними управління Верховного комісара ООН iз прав людини, з середини квітня і до кінця липня на сході України було вбито сотні людей, більше тисячі поранено.