Воронезький обласний суд Росії після чергового допиту української льотчиці залишився при своїй думці, що ніякого викрадення льотчиці не було. Такого «геніального» висновку слуги російської Феміди дійшли на підставі «свідчень кількох працівників дорожньо-патрульної служби області», які нібито згадали, як Надія перетинала українсько-російський кордон. Цього виявилося достатньо, хоча сама Савченко не впізнала жодного свідка зі сторони обвинувачення, а захист льотчиці висловив резонне здивування, як прикордонна служба Росії взагалі впустила українську громадянку у військовій формі на свою територію. «Як сталося, що «коригувальник вогню» Савченко, нібито у вигляді біженки, подалася в бік Воронежа, а не Києва? Навіщо українському офіцерові, яка тікає з полону, яка привселюдно заявила, що воює з сусідньою державою, йти просто у ФСБ?» — запитує у своєму «Твіттері» адвокат льотчиці Макс Фейгін.
Наразі захист висунув до суду вимогу провести білінг телефонних апаратів свідків і Савченко, щоб підтвердити, що вони на момент, зазначений у свідченнях, не перебували на одній території. «Суд проігнорував наші вимоги. У нас є дуже хороші шанси довести факт викрадення Надії Савченко», — зазначив адвокат. Захисники тепер розраховують лише на Європейський суд із прав людини, оскільки офіційна російська Феміда вважає «суд про викрадення Савченко закритим».
Демонстративно ігнорує Росія і будь-які запити з українського боку щодо Надії Савченко. «Ми постійно звертаємося до генпрокурора РФ з листами і запитами щодо Савченко, а відповіді не отримуємо. Сподіваюся, що з часом цю проблему з відсутністю спілкування буде ліквідовано і в нас буде нормальна співпраця», — наголошує Генеральний прокурор України Віталій Ярема. Генпрокурор сподівається, що з часом сторони зможуть нормально співпрацювати й у справі екстрадиції розшукуваних українських екс-чиновників, на запити про яких влада Росії також не реагує.
Тим часом допомогти першій українській жінці-пілоту повернутися додому з російського полону закликав своїх колег член Палати представників від штату Нью-Йорк Кріс Гібсон. Він нагадав американцям про службу Надії Савченко в Іраку, де місія українських миротворців підтримала збройні сили США, і висловив жаль, що «питання незаконного полону, транспортування, утримання під вартою і майбутнього суду над лейтенантом Савченко, яка знаходилася спочатку в руках сепаратистів, а зараз — у російського уряду», досі не викликало належної реакції в країнах Заходу.