Неспокійною виявилася для працівників авіаційного заводу «Антонов» минула п’ятниця. О 10-й ранку група з 16 кремезних молодиків спробувала захопити документи і печатку підприємства. «Бойовики» зламали турнікети і вдерлися до кабінету генерального директора, однак їм на заваді стала самооборона заводу. Близько 150 працівників оточили «бойовиків» і вигнали їх iз території держпідприємства. За словами адміністрації, довелося стримувати працівників, аби вони не вчинили над рейдерами самосуд. Про всі подробиці цієї майже детективної історії розповіли вчора журналістам самі літакобудівники. Після витурення непроханих гостей адміністрація заводу викликала міліцію і написала звернення в СБУ. Останні, за інформацією «УМ», уже розпочали своє розслідування справи.
За словами керівництва заводу, рейдерським захопленням керував колишній чиновник Мінпромполітики Олександр Калєнков. Також у справі був замішаний колишній працівник «Антонова» Сергій Меренков, звільнений свого часу за розголошення інформації, що становила державну таємницю. Останнього росіяни нещодавно хотіли призначити керівником представництва Об’єднаної авіабудівної корпорації в Україні, тож «антонівці» припускають, що рейдерським захопленням керували з Росії. «Якщо подивитеся біографію так званого претендента (Меренкова. — Ред.), то останні вісім років його вважають радником iз російських машин. Я не виключаю, просто в мене немає доказів, що це так», — зазначив в.о. головного конструктора «Антонова» Григорій Рудюк.
Ситуація, що склалася навколо найбільшого українського авіабудівного заводу, неабияк турбує його працівників. Нагадаємо, що кілька тижнів тому вони пікетували адміністрацію Президента з вимогою скасувати рішення про зняття з посади генерального конструктора Дмитра Ківи, але реакції, за словами «антонівців», — жодної. Також їх цікавить, яким чином Мінпромполітики, офіційно передане під егіду Мінекономіки, досі видає накази і втручається в роботу підприємства. «Ми подали в суд на незаконність наказів, але вони (колишні працівники Мінпромполітики) не з’являються на засідання. І, що найцікавіше, наказ про зняття головного так і не зайшов на фірму», — зазначив Рудюк.
Зараз «антоновці» чекають, що рейдери таки отримають і правову оцінку своїх дій, і відповідне покарання. «Скаргу від підприємства вже передано в Генеральну прокуратуру України, яка, безумовно, порушить кримінальне провадження щодо осіб, які з перевищенням повноважень намагалися змінити керівництво ДП «Антонов», — наголосив Роман Марченко, старший партнер ЮФ «Ілляшев та партнери».