До Харкова прибув черговий потяг із фрагментами тіл пасажирів злощасного «Боїнга-777» малайзiйських авіаліній, збитого терористами в небі над Донбасом. Як повідомив журналістам керівник пошукової місії Нідерландів Пітер Ян Алберсберг, iз поваги до почуттів рідних і близьких жертв трагедії, він не може говорити про якусь певну кількість. Відомо лише, що вже вчора з Харкова до Нідерландів вирушив черговий літак із трагічними знахідками. А от потяг із знайденими особистими речами терористи досі не випускають із Тореза, зазначив Алберсберг.
Учора ж до поліцейських iз Нідерландів та Австралії, які досліджують територію аварії літака, приєдналась нова, посилена команда малайзiйських поліцейських. Як повідомив речник Інформаційно-аналітичного центру РНБО Андрій Лисенко, нових експертів до місця аварії доставили по спеціально організованому коридору і їм дозволено при собі мати зброю.
Наразі ж у зоні конфлікту працює більше ста експертів, які займаються пошуком та ідентифікацією тіл загиблих. За словами Пітера Яна Алберсберга, вже обстежена п’ята частина території, хоча їхня робота «дуже залежить від домовленостей iз терористами про припинення вогню». Зараз експерти зосередилися на пошуку тіл і особистих речей загиблих, а пізніше вони планують перейти до пошуків уламків самого літака. За неперевіреними даними, такі фрагменти виявлені на одному з блок-постів сепаратистів, і фахівці припускають, що таких знахідок може бути ще чимало.
А ТИМ ЧАСОМ...
Розшифровка «чорних скриньок» показала, що позаштатної ситуації, яка передувала катастрофі, не було. Таку інформацію оприлюднило впливове малайзiйське видання The New Straits Times із посиланням на своє джерело, близьке до міжнародного розслідування катастрофи «Боїнга 777». «На момент падіння літака не відбувалося нічого незвичайного і все сталося дуже швидко. Останній голос, який був почутий експертами, не був голосом пілота. При цьому не було ніяких ознак того, що пілоти бачили або відчували які-небудь ознаки (небезпеки. — Ред.)», — зазначає джерело. «Це може означати, що все, що відбулося (з Боїнгом. — Ред.), було дуже несподівано», — констатує видання.
У свою чергу, Генсек НАТО Андерс Фоґ Расмуссен в інтерв’ю французьким журналістам заявив, що Альянс уже має низку доказів того, що малайзiйський літак було збито саме терористами, яких підтримує Росія. Поки представник Альянсу не поспішає надавати докази, якими вони володіють, проте запевняє, що «в НАТО їх є справді чимало».