Інший погляд: про воєнний альбом Андрія Котлярчука «Звільнена Київщина»
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Працівники музею Тичини ходитимуть на роботу у футболках «Українці підтримують свої Збройні сили», доки наші хлопці спокійно не повернуться додому. (з сайта tychyna.com)
Київський музей-квартира Павла Тичини передав солдатам у зону АТО невеликі збірки з віршами поета. На першій сторінці книжечок музейні працівники написали: «Повертайся додому живим!».
«100 бійців отримають книжечки такого формату, що їх завжди можна мати при собі. Там вірші про любов — 50 книг (бо ж у кожного вдома їх чекають жінки, матері, дочки), і 50 книжечок віршів. Очевидно, ті вірші будуть щемними для кожного з солдатiв, але це додасть їм сил і духу», — розповіла «УМ» директор музею Тетяна Сосновська.
За її словами, музей вирішив долучитися до доброї справи, коли стало відомо, що бійці АТО хочуть читати і просять передати книжки. Так, музейники поповнили бібліотеки воїнів збірками Тичини і заодно розпочали акцію зі збору літератури для армії. У неділю, 3 серпня, в зону АТО повезуть чергову передачу. До цього часу можна принести книги в Музей-квартиру Павла Тичини (вул. Терещенківська, 5, метро «Театральна», з 10.00 до 19.00, а в четвер і п’ятницю до 20.00).
«Краще, коли це будуть книги сучасних українських авторів або ж хороша світова класика. На титульній сторінці напишіть теплі слова і побажання, щоб верталися живі-здорові додому з перемогою», — радять ініціатори акції.
Також відучора і аж до кінця вересня увесь колектив музею змінює свою корпоративну форму. Раніше вони носили блузи і шалі фіолетового кольору. «Тепер ми на роботі будемо ходити у футболках із написом «Українці підтримують свої Збройні сили», — похвалилися музейники.
«Через громадську ініціативу «Люта Справа» ми придбали футболки, які тепер будуть нашим корпоративним одягом, аж поки останній російський військовий зайда не залишить нашу землю», — запевнили у музеї. «Люта Справа», продаючи одну футболку, іншу відправляє солдатам у зону АТО.
Тетяна Сосновська поділилася, що про цю ініціативу дізналася від свого сина: «Він подарував мені пару футболок. Так народилася ідея корпоративного одягу для усіх працівників музею. Я дуже-дуже вдячна моїм колегам, що підтримали ідею».
У музеї заохочують приєднатися до акції: «Можете зробити так, як ми — придбати такі футболки на подарунок друзям і самим ходити в них постійно». Поки не закінчиться війна!
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
У місті Парк-Сіті американського штату Юта в день відкриття кінофестивалю Sundance 23 січня відбудеться світова прем’єра другого повнометражного фільму українського режисера Мстислава Чернова «2000 метрів до Андріївки». >>
До основної конкурсної програми 75-го Берлінського міжнародного кінофестивалю вперше за 25 років відібрали стрічку української режисерки: цьогоріч - це фільм Катерини Горностай "Стрічка часу". >>
Створену Кременецько-Почаївским державним історико-архітектурним заповідником за дорученням Міністерства культури та стратегічних комунікацій інвентаризаційну комісію - не допустили до роботи представники Свято-Успенської Почаївської лаври. >>
Список із 25 об’єктів світу, що потребують збереження оприлюднив Всесвітній фонд пам’яток (World Monuments Fund, WMF). Серед об'єктів, що увійшли до переліку на 2025 рік – столичний Будинок вчителя, турецьке місто Антак'я, історична міська структура Гази та Місяць. >>
«Я зрозумів, що мушу бути українофілом – це я зрозумів цілком свідомо. І от я жадібно ухопився за українство. Кожнісіньку вільну від «офіційних занять» часину я присвячував Україні. Перша ознака національності є мова – я й нею найперше заклопотався», - писав Агатангел Кримський. >>