Питання забезпечення українських вояків у зоні АТО якісним захистом допоможуть вирішити голландці. Днями представники голландської компанії Tencate, яка спеціалізується на виготовленні бронежилетів та інших видів військового спорядження, перебуваючи в Сумах, висловили готовність постачати в Україну бронежилети не нижче 5-6-го рівнів захисту та кевларові каски. Голова Сумської облради Микола Клочко пообіцяв узгодити з державними службами дозвіл на поставку засобів захисту з-за кордону. А ще — бронепластин, для того щоб самі бронежилети шити в самих Сумах, здешевивши і пришвидшивши процес.
До пошиття бронежилетів узялися й у Запоріжжі. Вже 1 серпня у місті з’явиться бронежилет, виготовлений на місцевих підприємствах «Дніпроспецсталь», «Запоріжсталь» та заводі імені Войкова. Наразі триває сертифікація амуніції, аби була можливість легальної реалізації. У розробленого бронежилету 4-й клас захисту і коштуватиме він близько 3 тисяч гривень. Відлито та прокатано першу партію металу, якої вистачить на тисячу бронежилетів. «Якщо у нас з’явиться велика кількість замовлень, то ми налагодимо їх масове виробництво», — пообіцяв запорізький «губернатор» Валерій Баранов.
А лідером із виготовлення вітчизняних «броників» лишається ворзельське підприємство «Темп-3000». Днями Міністерство оборони України уклало угоду з НВП «Темп-3000» на закупівлю майже десяти тисяч бронежилетів для українських військових. Знають про нього і волонтери, які займаються оснащенням армії. «90 відсотків наших закупівель бронежилетів для 51-ї бригади ми робимо на підприємстві «Темп-3000». Вони надзвичайно хорошої якості, помірної ціни і, що найголовніше, — належної сертифікації», — розповів «УМ» громадський активіст та волонтер із Володимира-Волинського Роман Мартинюк. За словами пана Романа, останнім часом в Україні з’явилося чимало «точок» виготовлення захисної амуніції. Однак більшість із них не мають державних сертифікатів та необхідних документів для реалізації продукту. «Ці підприємства займаються напівтіньовими схемами. З необхідних документів вони мають лише висновок iз відстрілу бронепластини. Але це не дає гарантії, що бронежилет буде хорошої якості й захистить бійця в зоні бойових дій. Ми не ризикуємо, тому не співпрацюємо з подібними організаціями», — зазначає волонтер.
А ТИМ ЧАСОМ...
Поляки повернули волонтерам частину амуніції для бійців АТО, затриману на кордоні. «Віддали 450 військових касок і десять бронежилетів після експертизи, яка довела, що на їх вивезення не потрібен спецдозвіл», — повідомили в прокуратурі міста Замосць. Ще 116 касок визнали озброєнням, і що з ними робити — вирішить прокурор. За вивезення касок і бронежилетів iз Польщі прокуратура мiста Замосць висунула офіційне звинувачення волонтеру Олегу Іванову, якому загрожує до десяти років в’язниці.