Українці — гостинна нація, але коли у відповідь на щирість отримують хамство, реакція простих людей стає адекватною. Днями розголосу в інтернеті набув випадок в Одеському супермаркеті, коли переселенка з Луганська, спіймана на тому, що хотіла купити персики за ціною моркви та інших махінаціях, почала голосно обурюватися і казати, що «у вас, у вашій бандерівській Одесі, не люди, а скоти, жмоти і треба всіх перебити...» Зрештою, кілька чоловіків чемно взяли гостю під руки і посадили в машину з обіцянками «допомогти їй повернутися на батьківщину». «Коли вони виводили її із зали, а вона кричала і матюкалася, хтось гучно сказав: «Слава Україні!». І яким же дружним і гучним була відповідь у кілька десятків голосів: «Героям слава!», — написала на «Одеському форумі» очевидиця цього інциденту.
Такі випадки, звичайно, поодинокі, але вони бувають. На Черкащині широкого і скандального розголосу набув інцидент, який трапився на одному з пляжів обласного центру, коли п’яна компанія переселенців зі сходу України причепилася до козачат і почала погрожувати, що «незабаром сюди приїдуть росіяни і повідрізають вам чуби». А в Золотоноші тамтешня пенсіонерка розповіла, що прихистила в себе кілька жінок зі сходу, але у відповідь на свою гостинність змушена була вислуховувати нарікання на «погане» харчування, яке вона готувала зі своєї пенсії. Окрім того, жінки хвалилися їй, що приїхали тут пересидіти лиху годину, доки їхні чоловіки воюють у ДНР. Остаточно у жінки урвався терпець, коли «гості» спробували вивісити з її вікна російський триколор.
Ці випадки стали предметом спільної наради керівництва області з міліцією, де було прийнято рішення вказувати на двері переселенцям, які зловживають гостинністю. «Якщо будуть такі факти і надалі, то ми діятимемо так само, як діють інші країни, у яких порушується закон стосовно інших громадян. Ми будемо депортувати таких переселенців, які мають сепаратистські, проросійські настрої, є підбурювачами і поводять себе неадекватно», — попередив переселенців Юрій Ткаченко, голова Черкаської ОДА.
До речі, нині у Черкаській області проживає 1900 переселенців, серед яких і чоловіки призивного віку. Те, що вони ховаються за спідницями жінок, обурює черкащан, тож усе частіше чути заклики мобілізовувати їх, як і інших українців. Одна з родин міста Корсунь-Шевченківський, котра зголосилася прийняти у себе переселенців зі сходу, коли дізналася, що разом із жінкою та двома дітьми у них збирається поселитися і чоловік, на знак протесту відмовила їм у прихистку.