Катастрофа малайзійського літака MH17, більшість пасажирів якого були голландцями, не могла не вплинути на ставлення мешканців цієї країни до Росії. У прямій чи опосередкованій причетності Кремля до збиття Боїнга-777 із 298 людьми на борту на Заході мало хто сумнівається, тому позиція російської влади, яка цього не визнає й намагається вигадати найрізноманітніші «відмазки», викликає гнів і роздратування. Учора в Голландії вперше за майже півстоліття було оголошено жалобу. Катафалки з тілами жертв страшної катастрофи на Донбасі уздовж доріг зустрічали тисячі людей…
І треба ж, аби саме в Голландії, що найбільше постраждала від цієї трагедії, мешкає дочка президента Росії Володимира Путіна. Очевидно, 29-річна дівчина не надто часто дивиться телеканали своєї батьківщини, тож не знає про те, якими страшними збоченнями загрожує чистій російській душі аморальний і загниваючий Євросоюз.
За межами Росії старша дочка Путіна, дитинство якої минуло в НДР (де служив кадебіст-тато), постійно мешкає з середини 2000-х років. Згідно з інформацією голландської газети De Telegraaf, нині Марія одружена з громадянином Нідерландів Йоррітом Фаассеном і непогано почувається в сімейному гніздечку у місті Ворсхотен на півдні країни. А чоловік її нібито обіймає високі посади в «Газпромі» та «Стройтрансгазі». Самим голландцям раніше до того, що дочка кремлівського лідера стала їхньою співвітчизницею, було байдуже. Проте після трагедії рейсу «Амстердам — Куала-Лумпур» їхнє ставлення до Путіна змінилося. А мер міста Гілверсум Пітер Броертес в емоційному інтерв’ю на радіо позавчора взагалі закликав депортувати Марію Володимирівну з країни.
Щоправда, згодом Броертес у своєму «Твіттері» фактично попросив вибачення за ці слова, назвавши їх «не мудрими». Але додав, що емоційна фраза зумовлена «почуттям безпорадності».
Тим часом українська громада в Голландії закликала пікетувати помешкання Марії Путіної, повідомляє De Telegraaf.
ЗАЯВИ
США вважають російську владу відповідальною за катастрофу малайзійського «Боїнга» над Донбасом. «Проросійські сепаратисти, які, на наше переконання, запустили цю ракету, не могли діяти без підтримки президента Росії Володимира Путіна і російського уряду, не могли отримати озброєння без підтримки президента Путіна і російського уряду, не могли вистрелити з SA-11 (західна назва комплексу ППО «Бук». — Ред.) без підтримки президента Путіна і російського уряду. Так, пряма відповідальність — на них», — заявила заступниця речника Державного департаменту США Марі Гарф.
Як повідомляє «Радіо «Свобода», представниця Держдепу нагадала, що Вашингтон уже оприлюднив «дуже переконливі факти» на підтвердження цих своїх слів і надалі розсекречуватиме максимально можливу кількість даних.
«Ми дуже відверті в оцінках того, що відбувається і яку роль у цьому відіграє Росія. Росіяни вже багато разів брехали. Вони казали, що в Криму немає їхніх військ, коли ті були там усюди. Тому до них уже немає жодної довіри», — наголосила Гарф.
ЦИТАТА
Постійний представник Росії в Організації Об’єднаних Націй Віталій Чуркін своєрідно прокоментував підслухані СБУ переговори донбаських терористів про збитий малайзійський літак. «Відповідно до записів, люди зі сходу (України) говорили, що вони збили військовий літак… Якщо вони вважали, що збили військовий літак, це був конфуз. Якщо це був конфуз, це не був акт тероризму», — цитує російського дипломата Сі-Ен-Ен.