Користування соціальною мережею добряче підмочило репутацію військовому комісару Полтавщини Борису Павлову. Річ у тім, що громадські активісти, котрі зайшли на його персональну сторінку в «Однокласниках», були дуже здивовані й обурені антиукраїнськими висловлюваннями військкома: не криючись, той говорив про свої симпатії до дій російського президента про те, що південний схід України має відійти до сусідньої держави, що не вважає Петра Порошенка легітимним Президентом тощо. Це й стало останньою краплею — ота провокаційна інформація в соцмережі й зірвала громадськість.
«А взагалі все почалося з того, що в перші дні анексії Криму Борис Павлов саботував будь-які активні дії громадськості щодо стабілізації ситуації в області, пояснюючи це тим, що немає наказу з Києва. Зокрема я як громадський активіст будував навколо Полтави блокпости замість тих, хто мав би це робити, — говорить член громадської комісії із законності та правопорядку при Полтавській обласній раді Антон Фалтінський. — Вважаю: бездіяльність у такій ситуації якраз і є на руку ворогу. Коли військком нарешті отримав наказ зі столиці, то формував підрозділи і відправляв на місце воєнних дій, проте сам жодного разу там не був. Де саме дислокуються полтавські вояки — не знає (і ми маємо докази цього). Крім того, військовослужбовці з Полтавщини в зоні війни не забезпечені найнеобхіднішим. І коли наші громадські активісти спробували доставити їм одяг та харчі, все закінчилося тим, що четверо волонтерів iз Полтави опинилися в полоні. По суті, вони виконували функції військкома».
Спочатку громадські активісти провели акцію протесту під приміщенням обласного військкомату з вимогою, аби військовий комісар області хоча б на час розслідування його справи склав повноваження.
«Коли Борис Павлов вийшов до громадськості, я прямо запропонував йому вчинити як офіцеру: написати заяву про звільнення, — нагадав голова об’єднання «Громадський контроль Полтавщини» Андрій Храмов, — на що військком прямо заявив, що йти з посади не збирається».
До Києва ж громадські активісти поїхали тому, що у них склалося враження, ніби на місці справою Павлова ніхто не займається. «Я прийшов до військкомату й на власні очі побачив, що військком, як і раніше, сидить у своєму кріслі», — констатує Андрій Храмов.
21 липня полтавські активісти пікетували приміщення СБУ, РНБО та Міноборони в Києві, розгорнувши двадцятиметровий український прапор. Схоже, у столиці на акцію полтавців відреагували: очільник Департаменту захисту національної державності СБУ Анатолій Дублик, котрий вийшов до протестантів, пообіцяв направити до Полтави спецгрупу, аби підсилити управління СБУ в Полтавській області.
Якщо й це не дасть результату, громадські активісти мають у запасі наступний — більш рішучий — крок. Який саме — поки що тримають у секреті. А тим часом активно долучилися до пошуку нових фактів, що доводили б причетність Бориса Павлова до тих дій (і бездіяльності), які йому інкримінують.
«Ми всерйоз налаштовані на те, аби допомогти СБУ й Міноборони прийняти рішення про відсторонення від посади людини, котра має пряме відношення до сепаратистських настроїв, рухів, принаймні на час розслідування справи», — резюмують громадські активісти.
Прес-офіцер управління СБУ в Полтавській області Олексій Скрильник повідомив, що справа щодо Бориса Павлова рухається: спецслужби вже вилучили у військкома ноутбук та мобільний телефон. Призначено низку судових експертиз. Допитують як свідкiв працівникiв обласного комісаріату, активістiв громадських об’єднань, журналістiв, проводять огляд iнтернет-ресурсів, новинних iнтернет-видань, відеохостинг у YouTube.