Тероризм тероризмом, а «Містраль» — за розкладом

23.07.2014

Незважаючи на те, що в причетності Кремля до фінансування тероризму вже не випадає сумніватися навіть найбільшим західним русофілам; на численні акції протесту біля французьких посольств в усьому світі, категоричну позицію США й навіть на заклик канцлера ФРН Ангели Меркель, Париж не збирається відмовлятися від продажу Росії військових кораблів «Містраль».

Точніше, щонайменше одного такого корабля — «Владивосток», на якому російські військові вже проходять у Франції інструктаж щодо користування. Як заявив позавчора президент Франції Франсуа Олланд, перший із двох гелікоптероносців, на поставку яких було укладено контракт, Москва вже оплатила. А раз так, то й Париж свої зобов’язання виконає і вчасно поставить надсучасне військове судно замовнику. «Угоду було укладено 2011 року, корабель майже готовий і має бути переданий у жовтні. В протилежному випадку нам загрожують штрафні санкції в розміні 1,1 мільярда євро», — цитує Олланда агенція «Франс пресс».

Що ж до другого «Містраля», названого Росією «Севастополь», то його доля залежить від позиції Москви. За словами французького президента, «якщо обмеження щодо Росії будуть запроваджені, це має статися на рівні ЄС і стосуватиметься лише майбутніх поставок техніки. Поки цього немає, подивимося, чи поводитиметься Росія погано».

У самій Росії впевнені, що французи від виконання контракту нікуди не подінуться, тож для «Севастополя» вже підготували причал в однойменному місті й чекають корабель до кінця 2015 року.

А ТИМ ЧАСОМ...

Міністри закордонних справ Євросоюзу вчора зібралися на засідання Ради ЄС, щоб обговорити посилення санкцій щодо Росії після збиття літака на Донбасі. Водночас переходити до нових, більш жорстких, санкцій Рада ЄС поки не планує, повідомила перед початком зібрання глава дипломатії ЄС Кетрін Ештон.

Нагадаємо, до кінця липня Брюссель має визначитися зі списком конкретних осіб та компаній, щодо яких буде застосовано затверджені на нещодавньому саміті лідерів Євросоюзу нові санкції. За інформацією німецької інформагенції dpa, глави МЗС також планували поговорити про відносини між Росією та ЄС у цілому.

Як повідомляє прес-служба Ради ЄС, учасники засідання ухвалили рішення відправити в Україну спеціальну консультативну місію з питань реформування сектору громадської безпеки. До її складу увійдуть цивільні представники поліції та судової системи, які сприятимуть Україні в розробці переглянутої стратегії безпеки і швидкої реалізації реформ у цій сфері. Штаб-квартира місії, розрахованої на два роки, розміщуватиметься в Києві. Міністри також затвердили бюджет у розмірі 2,68 мільйона євро на початковий період роботи місії — до 30 листопада поточного року.

  • Майдан біля Кремля

    Російські активісти активно вивчають «матбазу» масових протистоянь із правоохоронцями: щити, балаклави, коктейлі Молотова... За прикладами, благо, далеко ходити не треба: поряд, якихось шість сотень кілометрів, — Україна, де досвідчені товариші покажуть, навчать, передадуть досвід. >>

  • Кремлівська «Зміна»

    Лідер партії «Зміна» (Zmiana) Матеуш Піскорський не знав, що його партію фінансували російські спецслужби — така лінія захисту польського політика, заарештованого у Польщі за шпигунство та поширення антиукраїнських настроїв. Прокуратура і Агенція внутрішньої безпеки стверджують, що все було саме навпаки. >>

  • Потрібні робочі руки

    На тлі низького безробіття та великої кількості вакансій чеський уряд започаткував нову державну програму запрошення іноземних фахівців, повідомляє «Радіо «Свобода». Ідеться передусім про кваліфіковану робочу силу, яка зможе закрити прогалини на чеському ринку праці, а головним джерелом таких фахівців чехи бачать Україну. >>

  • З голоду не помрете, але паски затягуйте

    Міністри фінансів країн єврозони та представники Міжнародного валютного фонду після 11-годинних переговорів у Брюсселі домовилися вчора про новий транш допомоги для Греції в 11,5 млрд. доларів (10,3 млрд. євро) та реструктуризацію боргу, повідомляє Бі-Бі-Сі. >>