Глава Європарламенту Мартін Шульц висунув вимогу, щоб у новому складі Єврокомісії було щонайменше дев’ятеро жінок. Відповідну заяву він зробив на прес-конференції в рамках саміту лідерів ЄС, попередивши їх: якщо представниць прекрасної статі в уряді Євросоюзу буде менше, законодавчий орган його не затвердить. «Європарламент не сприйме Єврокомісію як клуб джентльменів», — наголосив спікер.
У нинішній Єврокомісії працює саме дев’ятеро жінок, хоча чинний її президент Жозе Мануел Баррозу неодноразово наголошував, що хотів би, аби ця цифра була більшою. До минулого року це була рівно третина складу ЄК, але з 1 липня 2013-го до Євросоюзу приєдналася Хорватія, і загалом єврокомісарів (міністрів) стало 28, як і держав-членів ЄС. Кожна країна сама висуває свого представника в європейський уряд, тож гендерний склад залежить передусім від держав-членів, а не керівництва Євросоюзу.
Хоча зробити вищезгадану заяву Шульца спонукали саме слова обраного днями головою Єврокомісії Жана-Клода Юнкера, який висловив побоювання, що навряд чи знайде достатню кількість компетентних жінок, тож до складу його кабінету, ймовірно, увійдуть переважно чоловіки. Мовляв, далеко не кожна держава може висунути в єврокомісари жінок, які є справді фаховими в певній галузі.
Прослуховування кандидатів на портфелі єврокомісарів почнуться восени. За узгоджених Європейською Радою претендентів Європарламент голосуватиме в цілому, одним списком.