У першій полтавській приватній галереї «Арта» з 15 по 26 липня триває виставка-продаж картин під назвою «Українська весна», організована заради того, щоб матеріально підтримати нашу армію.
— Ідея провести таку патріотичну акцію виникла у засновниці галереї художниці Юлії Петушинської, котра з самого початку підтримувала Майдан і стояла там у найтрагічніші дні революції, — розповідає співробітниця «Арти» Арина Улькіна. — Пропустивши той біль через серце, вона як митець прагне допомогти батьківщині й захистити її. Виставку Юлія організувала дуже швидко, як того вимагає час, усього за три дні. Тому спеціальної тематики серед представлених робіт немає. На пропозицію провести благодійну акцію відгукнулися три десятки авторів, серед них як знані художники міста Юрій Самойленко, Віктор Трохимець-Мілютін, Ігор Величко, Лариса Лукаш, Олександр Нечипоренко, Сергій Ступка, так і початківці, студенти-старшокурсники факультету образотворчого мистецтва Полтавського технічного університету, колишні випускники цього вузу. Дехто представив по 2-3 свої роботи (загалом їх близько півсотні). А хто не встиг підготувати полотна на відкриття, мають право подати їх протягом усього терміну роботи виставки.
Своєрідним символом виставки став шарж Юлії Петушинської на Путіна, що вивішений на дверях галереї. На шию російського президента авторка «накинула» зашморг із синьо-жовтої мотузки і написала «Затягнемо мотузку на шиї російського агресора».
У перший день благодійної акції було вторговано понад 4,5 тисячі гривень (на другий день до цієї суми додалося ще близько 2 тисяч). Причому автори виставили ціну, значно меншу за ринкову — щоб швидше картини розійшлися. Скажімо, ті, що коштують 2,5 тисячі гривень, можна придбати на 1000 гривень дешевше. Як от, «Козак Мамай» Олександра Нечипоренка,що виконана у досить складній техніці з використанням дерева. Або неповторний живопис майстра батика Лариси Лукаш чи вишукані пейзажі Ігоря Величка. А взагалі ціни на виставці-продажу стартують від 200 гривень.
Викуплені полотна до закінчення акції залишаються в «Арті». Сама ж галерея від проведення виставки не має ані найменшого зиску.
— Мене дуже вразила одна пенсіонерка, яка не могла придбати жодної з робіт, оскільки в її гаманці лежало всього сорок гривень, — говорить Арина Улькіна. — Вона просто вийняла їх і попросила передати солдатам.
Планується, що за «Українською весною» (назва взята на противагу «Русской весне», яка принесла багато горя на нашу землю) будуть «Українське літо» і «Українська осінь», адже захисники вітчизни потребуватимуть нашої підтримки не тільки сьогодні, а й завтра.