Лівія переживає один із найбільших спалахів насильства після повалення Муаммара Каддафі. Як повідомляє «Євроньюз», у понеділок місія ООН заявила, що тимчасово відкликає своїх співробітників із Тріполі та Бенгазі. У лівійській столиці від неділі триває збройне протистояння між двома таборами колишніх повстанців, які брали участь у революції, а тепер почали міжусобні бої за контроль над населеними пунктами й об’єктами економіки. Обидва угруповання прагнуть контролювати аеропорт. Під час боїв загинуло принаймні дев’ятеро людей, майже 30 зазнали поранень. Більшість жертв — цивільні.
Під час атаки на летовище бойовики застосували системи залпового вогню «Град». Бомбардуваннями знищено 90 відсотків літаків. Тріпольський аеропорт, який, зрозуміло, припинив роботу на невизначений термін, тепер схожий на місто-привид: обгорілі автівки, залишений посеред терміналу багаж. Уряд закликає припинити бої й обіцяє найближчим часом взяти ситуацію в столиці під контроль, однак кількаденні зусилля наразі виявились марними.
Відновити порядок намагаються військові, та уже зрозуміло, що і їхніх сил може виявитися недостатньо. У зв’язку з неспроможністю опанувати ситуацію власними силами, влада Лівії має намір звернутися по міжнародну допомогу, «аби забезпечити функціонування держави, захист цивільних, а також запобігти хаосу й заворушенням і гарантувати державі шанс створити свої інституції, віддавши пріоритет армії та поліції».
Під час «Арабської весни» 2011 року, яка для Лівії завершилася поваленням і вбивством багаторічного диктатора Каддафі, оглядачі пророкували такий розвиток подій. Адже створена покійним лідером Лівійська Джамахірія трималася лише на беззаперечному авторитеті полковника Каддафі, який силою втримував в одному державному утворенні різношерсті арабські племена.