Учора, в другий день пленарної сесії у Страсбурзі, Європарламент 400 голосами за необхідних 376 затвердив призначення нового глави виконавчого органу Європейського Союзу. Іще наприкінці червня Рада Європи майже одностайно (із 28 держав проти виступили тільки Угорщина і Велика Британія) погодила на посаду голови Єврокомісії кандидатуру Жана-Клода Юнкера. У листопаді він змінить у цьому кріслі португальця Жозе Мануела Баррозу.
Як повідомляє «Європейська правда», перед голосуванням кандидат виступив зі своєю програмою «Новий старт для Європи: мій порядок щодо зайнятості, економічного зростання, юстиції та демократичних змін», у якій виклав 10 пріоритетів у різних сферах діяльності Єврокомісії. Також Юнкер пообіцяв упродовж трьох місяців представити «амбіційний пакет» заходів для збільшення кількості робочих місць та покращення інвестиційного клімату в єврозоні, що «дозволить мобілізувати до 300 мільярдів євро інвестицій».
У своєму виступі новий голова ЄК згадав і про Україну. За його словами, єдиним шляхом для нашої держави є інтеграція в Європу. «Українці — це європейський народ, і майбутнє України — в Європі», — наголосив Юнкер.
А сьогодні в Брюсселі розпочинається саміт Євросоюзу, на якому мають обрати нового голову Ради Європи та главу дипломатії ЄС. Також лідери держав ЄС обговорять ситуацію в Україні і можливість запровадження третьої хвилі торговельно-економічних санкцій проти Москви. При цьому одразу дев’ять держав схильні заблокувати рішення про такі санкції: Франція, Німеччина, Люксембург, Австрія, Болгарія, Греція, Кіпр, Словенія, а також Італія, яка на даний час головує в ЄС. Рішення про запровадження будь-яких обмежувальних заходів торгово-економічного характеру може бути ухвалено винятково одноголосно, всіма 28 країнами-членами ЄС. Тобто будь-яка країна має право вето.