На дострокових парламентських виборах у Словенії перемогу здобула опозиційна лівоцентристська Партія Міро Церара (ПМЦ). За цю політичну силу віддали голоси 34,6% виборців. Правоцентристи зі Словенської демократичної партії здобули 20,7%. Третє місце посіла Демократична партія пенсіонерів Словенії із результатом 10,2%.
Окрім того, чотиривідсотковий виборчий бар’єр подолали «Об’єднані ліві» та соціал-демократи, які набрали майже по 6% голосів, партія «Нова Словенія — християнські демократи» (5,5%) та Союз Аленки Братушек (4,3%). Оскільки остаточні результати підрахунку бюлетенів іще не оприлюднено, залишається під запитанням проходження до парламенту Словенської народної партії, якій поки що нарахували 3,98% голосів.
Перемога Партії Міро Церара стала найбільшою сенсацією цих виборів. Цю політичну силу перед самим початком виборчої кампанії створив 50-річний професор конституційного права Міро Церар, який не має жодного політичного досвіду. До складу партії увійшли науковці та підприємці. Кампанія Церара базувалася на питаннях моралі в політиці і знайшла відгук у суспільстві після гучних корупційних скандалів останніх років. Результат партії є другим за всю історію парламентських виборів у Словенії.
Колишній глава уряду Словенії, а тепер лідер опозиційної Словенської демократичної партії Янез Янша проводив виборчу кампанію з-за ґрат, де відбуває два роки ув’язнення за корупцію (його звинуватили у зловживаннях під час закупівлі великої партії зброї у фінської фірми «Патрія»). Янша наполягає на своїй невинуватості, а судовий вирок називає помстою опонентів. Учора правоцентристи в особі заступника голови СДП Звонко Чернача заявили, що не збираються визнавати легітимність Партії Міро Церара та створеного нею уряду.
Дострокові вибори стали результатом відставки у травні уряду Аленки Братушек, оскільки її позбавили булави лідера у власній партії «Позитивна Словенія». Аленка Братушек була першою у Словенії жінкою на посаді прем’єра, вважалася гарантом соціальної та фінансової стабільності країни. Але ножем у спину стали чвари у власній партії. Тепер Братушек потрапила до парламенту на чолі союзу свого імені, а її колишня партія не подолала виборчий поріг.